haberler

Başkan Vidinlioğlu Depremin Merkez Üssü Olan Kahramanmaraş’ta

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem afeti sonrası bölgeye hareket eden Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu dün Kahramamaraş’ta ziyaretlerini sürdürdü.

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinin merkez üssü olduğu ve 10 ilimizde etkisinin görüldüğü deprem afeti sonrası bölgeye hareket etti. Önceki gün Malatya, Adıyaman ve Gaziantep’te çalışmaları yakından takip eden Başkan Vidinlioğlu dün de Kahramanmaraş’ta temaslarını sürdürdü.

Başkan Vidinlioğlu Kahramanmaraş ziyareti kapsamında ilk olarak Çağlayancerit ilçesinde bulundu. Vidinlioğlu burada İlçe Kaymakamı Asım Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun ve depremden etkilenen ilçe sakinleriyle bir araya geldi. Yetkililerle çalışmalara ilişkin görüşmelerini gerçekleştiren Vidinlioğlu, depremzede çocuklar ve vatandaşlarla da yakından ilgilenerek geçmiş olsun dileklerini ve hayatını kaybedenler için de baş sağlığı dileklerini iletti.

Başkan Vidinlioğlu’nun bir sonraki durağı ise depremin merkez üssü Pazarcık ilçesi oldu. Vidinlioğlu burada ise İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Arnavutköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Pazarcık İlçe Başkanı Yusuf Şahin ile görüşmelerini gerçekleştirdi. Vidinlioğlu görüşmelerinde, bölge için yapılabilecek her ne varsa maddi manevi hazır olduklarını ifade etti. Kastamonu’dan bölgeye yapılan yardımları da yetkililere aktaran Vidinlioğlu hem Kastamonu’nun hem de tüm ülkenin yardımlarının, dualarının bölge için olduğunu belirtti.

Vidinlioğlu açıklamasında; “Burada asrın felaketini yaşadık. Maddi ve manevi çok büyük kayıplar verdik. On binlerce canımızı bu afet sebebiyle yitirdik. Öncelikle o yitirdiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sonrasında ise biz büyük Türk Milleti olarak, bir ve beraber olarak, Allah’ın izniyle ayağa kalkacağız. Biz bölgede ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Hem çalışmaları takip ediyoruz hem koordinasyona yardımcı oluyoruz hem de yardımlarımızı bölgeye ulaştırıyoruz. Kalbimiz burada atıyor. Gereken her neyse devlet millet olarak yapacağız. Allah yardımcımız olsun” dedi.