KASTAMONU BELEDİYESİ MUSTAFA YILDIZ HALK KÜTÜPHANESİ

İlimizin tanıtımı için kültür ve sanat alanında ilimizin gelişmesine katkı sağlamak için, Olukbaşı mevkiinde bulunan, Kastamonu Belediyesi Mustafa Yıldız Halk Kütüphanesi adı altında hizmet vermektedir.

Belediye kütüphanemiz, bir yıl içerisinde bin üyemiz, üç bini aşkın ziyaretçimiz bulunmaktadır.  Ayrıca üniversite öğrencilerinin araştırma, bilimsel çalışmalarında faydalanabilecekleri kaynaklara sahip olmakla birlikte on bin kitabımız bulunmakta olup, okuyucularımız tarafından bağış kitaplar da kabul edilmektedir.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yer alan  Belediye kütüphanesinde, Ansiklopedi ve kültürel yayınlar ile zengin bir içeriğe sahip olup, kitap severlerin kullanımına sunulmaktadır.

Şehir kültürü ve tarih açısından da önemli eserleri bünyesinde muhteva eden Belediye kütüphanemiz 2023 yılı içerisinde yeni yerinde açılışı yapılarak, dijital kayıt sistemine geçmiştir. Yeni kayıt sistemi ile kitap takibi daha kolay bir hal alırken, vatandaşlarımız istedikleri kitapları Belediye Kütüphanesinden ödünç alabilmektedir.