haberler

Yeni Yol Süpürme Aracı Kastamonuluların Hizmetinde

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun yoğun Ankara mesaisinin meyvelerinden bir tanesi olan yeni yol süpürme aracının test sürüşü gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun Kastamonu’nun gelişimi ve değişimi için gerçekleştirmiş olduğu sık Ankara ziyaretlerinin kazanımlarından bir tanesi olan yeni yol süpürme aracı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kastamonu Belediyesi’ne hibe edildi. Aracın ilk test sürüşü ve çalışması Şeyh Şa’ban-ı Veli Caddesi’nde gerçekleştirilirken Başkan Vidinlioğlu da çalışmayı yakından takip etti. Yeni araç ve çalışmalarla ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Vidinlioğlu; “Kastamonu’muzun geleceği için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim gayemiz memleketimize ve hemşehrilerimize hizmet. Bizim gayemiz Kastamonu’nun geleceği ve her bir hemşehrimizin refahı için. Bu doğrultudaki çabalarımızın bir meyvesi de şehrimize hizmet edecek olan ve belediyemizin makine parkını güçlendiren yeni yol süpürme aracımız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın hibesi ile belediyemiz makine parkına kazandırdığımız yeni yol süpürme aracımızın ilimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Şeyh Şa’ban-ı Veli Caddesi’ne gerçekleştirdiği çalışma ziyaretinin ardından bölgede bulunan esnafları da ziyaret eden Başkan Vidinlioğlu, esnaflarla ve hemşehrilerimizle de sohbet etti.

“TÜM TÜRBELER KASTAMONU BELEDİYESİ TARAFINDAN TEMİZLENİYOR”

Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli’nin kabrini de ziyaret ederek dua eden Başkan Vidinlioğlu, buradan şehrimizdeki türbelerin temizliği ile ilgili olarak ayrıca bilgilendirmede bulundu. Başkan Vidinlioğlu; “Ayrıca burada olmamız sebebiyle de belirtmek istiyorum ki; Anadolu’nun dört manevi muhafızından bir tanesi olan, ilimizin çok büyük değerlerinden Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli Hazretlerinin manevi huzurundan başladığımız türbe temizliklerimiz de bugün itibarıyla ekiplerimiz tarafından program dahilinde gerçekleştirilecek. Kastamonu’muz için çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz” dedi.