haberler

Vidinlioğlu: “Gençlerimizin İyi Eğitim Alması İçin Çabalıyoruz”

Kastamonu Belediyesi tüm ortaokul, lise öğrencileri ile gençlerin gelişimine ve eğitimlerine katkı sunmaya devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle sınavlara evlerinde hazırlanmak zorunda kalan öğrencilere yönelik, alanında uzman eğitmenlerce hazırlanan, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun online deneme sınavı Kastamonu Belediyesi ve Sınav Eğitim Kurumları işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Başkan Vidinlioğlu’nun talimatıyla öğrenci dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekleyen Kastamonu Belediyesi, SINAV Eğitim Kurumları katkılarıyla, üniversite sınavına girecek olan 12. Sınıf ve mezun öğrencileri için 13-14 Şubat 2021 tarihlerinde TYT online deneme sınavı düzenleyecek.

Kastamonu  Belediye Başkanı R.Galip Vidinlioğlu bu süreçte öğrencilerin sınav heyecanını bir nebze olsun azaltmak için online deneme sınavı yapılması talimatını verdi.

 

KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER DENEME SINAVINA ÜCRETSİZ KATILABİLECEK

Kastamonu Belediyesinin düzenleyeceği online sınavlarla kendilerini deneme imkanı bulacak öğrenciler, https://www.kastamonu.bel.tr/  adresinde yer alan formu doldurarak kayıt olabilecek.

 

KAYIT OLAN ÖĞRENCİLERE PAROLA VE SINAVA GİRİŞ BAĞLANTISI İLETİLECEK

Kastamonu Belediyesinin düzenleyeceği deneme sınavına kayıt olan öğrencilere, sınav tarihinden bir gün önce sınava giriş için gerekli olan parola ve sınava giriş bağlantısı e-posta ve sms yolu ile iletilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredat çerçevesinde hazırlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT-1 deneme sınavına girmek isteyen öğrencilerin en geç 11 Şubat 2021 tarihine kadar başvuru formlarını doldurması gerektiği vurgulanırken sınavın başlangıç tarihi 13 Şubat 2021 saat 10.00, bitiş tarihi ise 14 Şubat 2021 saat 20.00 olarak belirlenirken bu süre zarfında öğrencilerin dilediği saat sınavlarına girerek belirlenen süre zarfında sınavlarını sonlandıracakları vurgulandı. Ayrıca öğrencilerimizin 0366 215 65 55 numaralı sabit hattı arayarak detaylı bilgi alabilecekleri de ifade edildi.

Öğrencilerin hem okul eğitimine, hem de sınavlara hazırlık sürecine önemli katkı sunan projede, akıllı test sistemi ve konu tarama testleriyle öğrencilere online olarak soru çözme imkanı sunuluyor.

Yapay zekaya sahip sistemde öğrencinin yanlış yaptığı sorular tespit edilerek, tekrar etmesi gereken konular öneriliyor, konu tarama testleri ile de soru çözümü pratiği arttırılırken sınav sonrası sınava giren öğrencilere detaylı jenerik karne verilecek.

 

VİDİNLİOĞLU: “ÇOCUKLARIMIZIN EN İYİ EĞİTİMİ ALMASI İÇİN ÇABALIYORUZ”

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin birçok sektörü olumsuz etkilediği gibi eğitim sistemini de olumsuz etkilediğini ve bu durumdan maalesef geleceğimizin teminatı, mirasçısı olan öğrencilerin de fazlaca etkilendiğini ifade eden Vidinlioğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Milli Eğitim Bakanlığımızın, pandemi sürecinde aldığı tedbirler kapsamında yüz yüze eğitim sistemine verilen aradan öğrencilerimizin olumsuz anlamda etkilenmemesi için Kastamonu Belediyesi olarak bizler de üzerimize düşen görevi yaparak uzaktan eğitim sistemine destek vermek amacıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yaklaşık 200 tablet desteği verdik. İnterneti olmayan ya da internet erişimi sağlayamayan ailelerimiz belediyemizin sunmuş olduğu kablosuz internet ağından da faydalanabiliyorlar. Çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için yoğun bir çaba ve uğraş içindeyiz. 8. ve 12. Sınıf öğrencilerimiz, eğitimleri için önemli bir sınav arifesindeler. Pandemi süreci nedeniyle okullarından uzakta kalan öğrencilerimizi motive edebilmek ve sınav kaygılarını bir nebze de olsa azaltabilmek adına böyle bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin eğitimi bizler için çok önemli. Bu deneme sınavlarının da öğrencilerimize katkı sunmasını ümit ediyor, LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.