haberler

Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kapalı Pazar Yeri Temel Atma Töreninde konuşan Başkan Vidinlioğlu: “Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz”

Kastamonu Belediyesi tarafından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne inşa edilecek kapalı yerinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma töreninde konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, seçim döneminde vaat ettikleri projeleri birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Önceki dönemde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaşanan alt yapı sorunlarını çözdüklerini belirten Başkan Galip Vidinlioğlu; mahalleye bir de kreş inşa edileceğinin müjdesini verdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde Kastamonu Belediyesi tarafından inşa edilecek olan Kapalı Pazar Yeri’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Belediye Başkan Yardımcısı Resul Köprülü, MHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu, KAÇEP Başkanı Av. Serap Uzunsokaklı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel, MHP İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Vidinlioğlu temel atma töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

‘’Yaklaşık 1, 1.5 yıldır söz verdiğimiz üzere; seçim döneminde vaat ettiklerimizi birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Bütün bunlar, özellikle birazcık geriden geldi. Geriden gelme sebebi de; yaşadığımız bir takım… Hem ülke olarak hem de global bütün Dünya’da yaşanan problemlerin beraberinde gelmesi… Mehmet Akif Ersoy Mahalle’mizdeki Pazar yerindeki gecikme yalnız bunlardan değil. Aslında ilk planlanan yer burası değildi. Yer yer mahalle sakinlerimizden de 1-2 tane bu noktada yeriyle ilgili ufak çaplı sitemler de gelmedi değil ama; bizim önceden planladığımız yere; oradan yüksek gerilim hattı geçtiği için, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü izin vermedi. Dolayısıyla; mecburen buraya taşınmış oldu.  Buranın hafriyatı yaklaşık 1, 1-5 ay sürdü. Burası çok uygun bir alan. Özellikle gelenlerin arabalarını park edebilecekleri bir alanda mevcut. Öbür alan çok daha iyi olacaktı ama sonuçta mahallenin içinde herkesin ulaşabileceği bir noktada. Her sokağa bir Pazar yeri yapma lüksümüz yok. Kiminin evine 50 metre, kimininkine 150 metre. İnşallah hayırlara vesile olur. Gayet de güzel olacak.

Özellikle Çarşamba pazarının olduğu Pazar yerimiz, eski fonksiyonunu kaybetti. Orayla ilgili de çalışma başlattık. Orada, eski belediye binasının yıkımından dolayı bir boşluk vardı. Ticaret odamızla bir protokol yapıp, altına otopark; 750 metre karesine de bir ticaret odası binası inşa edeceklerdi ama olmadı. Yaklaşık bu işin olmaması da orayla ilgili bir yıllık gecikmeye sebep oldu. Orası da proje aşamasında… Biz, verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Bunun huzuru içerisindeyiz. Bir tek derdimiz var; bir de sevdamız var Kastamonu… Kastamonu’yu bir adım daha öteye taşıyabilirsek ne mutlu bize… Biz gücümüzün yettiğince çalışmaya devam ediyoruz. Çorbada tuzumuz olursa, bundan elbette mutlu oluruz.^’’

ALTYAPI EKSİKLİKLERİ ÇOK FAZLAYDI

‘’Kastamonu’muzun en büyük iki mahallemizden birisi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi… Büyümesiyle orantılı çok fazla hizmet almamıştı öncesinde çünkü yeni bir yerleşim yeriydi. Altyapı eksiklikleri çok fazlaydı. Büyük oranda giderdik; hemen hemen mahallemizde elden geçmedik hiçbir yer kalmadı. İkiye ikilik büzlerle Mehmet Akif Ersoy Mahalle’mizin bütün altyapısını tamamlamış olduk. Öncesinde bir yağmur yağdığı zaman; buranın meyillinden dolayı Taşköprü Yolu trafiğe kapanırdı.  Bütün bu problemlerin hepsi ortadan kalktı. Altyapıların ardından hummalı bir şekilde parke ve asfaltlama çalışmalarını da hemen hemen bitirdik. 1-2 tane yerde çok küçük eksiklikler kaldı. Dolayısıyla herhalde bu dönem itibariyle en fazla yatırımın yapıldığı yer Mehmet Akif Ersoy Mahalle’miz olmuştur. Çok daha fazla şeyler yapmak isterdik ama imkânlar ölçüsünde tek tek hallediyoruz.’’

’MESİRE ALANINI HAFTA SONUNA YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ’’

‘’Buraya da bir kapalı Pazar yeri sözü vermiştik. Bu sözümüzün de ilk adımını bugün inşallah, dualarla atacağız. Bizim temelini attığımız yerlerin bitmesi, 3-5 ayın içinde gerçekleşiyor. Engelsiz Yaşam Merkezi, Huzurevi, İtfaiye binası demiştik; 25 yıldır ek itfaiye binası konuşuyordu ve bitti.  Kreş ve Oyuncak Kütüphanesi’ni hizmete açtık. Karaçomak Barajı’nın oradaki mesire yerinde de mangal ve semaverler alındı. İnşallah, hafta sonuna yetiştirmeye çalışacağız. Bütün vatandaşların yararlanabileceği mesire alanını ilimize kazandıracağız. KASMEK’te 37-38 farklı kursu düzenlemiş olduk, genç yavrularımızın sanatın bir dalıyla ilgilenmesi hepimizi çok mutlu etti.’’

‘KREŞ MÜJDESİ’

‘’Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ikinci bir kreş yerinin en kısa sürede inşallah temelini atacağız. Çünkü çok ciddi ihtiyaç. Artık herkesin çocuklarını rahatça bırakabileceği, orada oyun oynayabilecekleri bir kreşe burada da ihtiyacımız var.  Belediyemizin tek kreşi yetmiyor, elbette ki özel sektörde hizmet veriliyor ama sosyal belediyecilik anlamında bunları da hayata bir bir geçiriyoruz.