haberler

“Ulaşım Mastır Ve Eylem Planı, Akıllı Şehir Kastamonu” Toplantısı Gerçekleştirildi

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Ulaşım Mastır ve Eylem Planı, Akıllı Şehir Kastamonu” projesini hayata geçirmek üzere çalışmalarına hız verdi ve İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. (İSBAK) yetkilileri ile bir ön görüşme gerçekleştirdi.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu’nu için nasıl bir ulaşım mastır ve eylem planı oluşturulacağı ve Akıllı Şehir Kastamonu projeleri noktasında İSBAK Yetkilileri Tarık Akcan, Mehmet Yazıcı ve Rukiye Demirtaş ile bir ön görüşme gerçekleştirdi. İSBAK Yetkililerinin daha önceki çalışmalarından örneklerle detaylı bir sunum gerçekleştirdiği toplantıya Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet Yurt, Nuray Çolak, İsmail Hakkı Özcebeci ve Serkan Bahçacıoğlu ile Belediye Meclis Üyemiz Recep Mor, Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz Adem Ünal ve Fen İşleri Müdürümüz Bilal Kaval da katıldılar.

Yaşanabilir şehirler için çevreye ve etik değerlere saygılı bir anlayış ile özgün, yenilikçi, sürdürülebilir teknoloji ve sistemleri planlamak, geliştirmek ve uygulamak üzere çalışmalarını yürüten İSBAK bu kapsamda Kastamonu için neler yapılacağına, akıllı şehirler uygulaması kapsamında hayata geçirilebilecek projelere ve şehir içi ulaşım sorununu çözecek uygulamalar üzerine gerçekleştireceği çalışmaların ardından detaylı bir raporun daha sunumunu gerçekleştirecek.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu da konuyla ilgili olarak; “Şehrimizin en önemli problemlerinden bir tanesi ulaşım konusu. Bunun üzerinde çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Akıllı şehir uygulamaları da bu kapsamda bütüncül bir çözüm yolu. İnşallah hem ulaşım konusunda hem de şehrin ihtiyacı olan diğer konularda yapacağımız çalışmalar ile sonuca ulaşacağız” dedi.