haberler

Türk Dünyası Günleri Coşkuyla Devam Ediyor

Kastamonu Belediyesi tarafından organize edilen muhteşem bir açılışla başlayan 22. Türk Dünyası Günleri etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Etkinliklerin ikinci günü Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda Turan Halklarının Dünü Bugünü ve Yarını Konulu Panel ile başladı. Panelin ardından Cumhuriyet Meydanı’na geçildi. Türk halkları dans gösterileriyle süren program Cıltız Tannagaşeva, Bünyamin Aksungur ve Kırgız konseriyle devam etti. Gece Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan konseriyle noktalandı. Mustafa Yıldızdoğan birbirinden özel ve güzel eserlerini tüm Kastamonulularla birlikte söyledi. Kastamonuluların yoğun ilgi gösterdiği program gece saatine kadar devam etti ve program havai fişek gösterileriyle son buldu.

Türk Dünyası Günleri etkinliklerinin ikinci gününde Kastamonu’ya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, yaptığı konuşmada Türk Dünyası etkinliklerini gerçekleştiren Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na ve etkinliklere alanı doldurarak sahip çıkan Kastamonululara teşekkür etti. Sözlü, Türk Dünyası Günleri’nin Kastamonu’ya çok yakıştığını da dile getirdi.

Programlara gösterilen ilgiden bir hayli memnun olan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Herkes Türk Dünyası Günleri’nin Kastamonu’ya ne kadar yakıştığını gördü. Hemşehrilerimizin Türk Dünyası’na olan bağlılıkları tüm ekiplerimizi mutlu etti. Hedefimiz önümüzdeki sürede organizasyonumuzu daha genişleterek sürdürmek. İnşallah programımızı geleneksel hale getireceğiz.” diye konuştu.