haberler

Teşekkürler Kastamonu

Kastamonu Belediyesi, Elazığ ve Malatya için düzenlediği kampanyanın sona erdiğini açıkladı.

Elazığ Sivrice’de Cuma günü meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından tüm ülkede olduğu gibi Kastamonu’da da yardım kampanyası başlatıldı. Kastamonu Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına vatandaşların ilgisi bir hayli yoğun oldu. İki gün süren kampanya sürecinde iki TIR dolusu ayni yardımın yapıldığını açıklayan Kastamonu Belediyesi, AFAD ile yapılan görüşmelerin ardından kampanyanın sona erdiğini ifade etti.

Yetkililerin ayni yardımların yeteri seviyeye ulaştığı bilgisinin verilmesinden ötürü yardım kampanyasını tamamladıklarını ifade eden Kastamonu Belediyesi yetkilileri zor günlerde büyük bir birliktelikle depremzedelere yardım için seferber olan Kastamonu halkına teşekkür etti.

Kastamonu Belediyesi’nin başlattığı kampanya sonucunda vatandaşların getirdikleri ayni yardımların bugün sabah saatlerinde yola çıkacağı da yetkililerce duyuruldu.

Depremzedelere yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar AFAD resmi internet sitesinde yer alan IBAN numaralarından nakdi yardım yapabilecekler.  Ayrıca DEPREM yazıp 1866’ya SMS göndererek de depremzedelere destek olabilecekler.

Kastamonuluların kampanyaya gösterdiği ilgiden ötürü mutluluk duyduğunu söyleyen Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Zor günlerde birlik ve beraberliği en iyi şekilde yansıtan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.  Depremde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Elazığ ve Malatya’da yaşanan acıları paylaşıyoruz. Bizler biliyoruz ki Elazığ, Malatya’da bir vatandaşımız üşürse Kastamonu üşür, Türkiye üşür. Onların canı yanarsa aynı ölçüde bizlerinde canı yanar.
Önümüzdeki süreçte yine üzerimize düşen her ne olursa gerekeni yapmaya hazır olacağız. AFAD ekiplerimizle yaptığımız görüşme sonrasında kampanya kapsamında toplanan yardımlar hızla Elazığ ve Malatya’ya ulaştırılacak” diye konuştu.