haberler

Temel Atma Töreni İçin Geri Sayım

Yol çalışmaları başlayan Millet Bahçesi’nin inşaat ruhsatını Başkan Vidinlioğlu imzaladı

Türkiye’nin üçüncü büyük Millet Bahçesi’nin inşaat ruhsatı imzalandı

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Türkiye’nin üçüncü büyük Millet Bahçesi projesi olan “Kastamonu Millet Bahçesi Projesi”nin inşaat ruhsatını imzaladı.

Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt, Nuray Çolak, Necdet Karahasanoğlu, Araz Enerji İnşaat A.Ş. sahibi Fevzi Sarıalioğlu, Şantiye Şefi Mustafa Korkmaz ve Renktaş Müşavirlik firması Kontrol Mühendisi Fikret Bal’ın da hazır bulunduğu inşaat ruhsatı imza töreninde konuşan Başkan Vidinlioğlu, temel atma töreni için geri sayıma geçildiğini açıkladı. Başkan Vidinlioğlu, “Yüklenici firma ve Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız ile yapacağımız görüşmelerin ardından net tarih duyurulacak.” dedi.

“ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

240 dönüm alan üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi’nin, Kastamonu’nun şehir merkezindeki en büyük yaşam alanı olacağını söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Bu dev proje şu anda Türkiye’nin en büyük üçüncü Millet Bahçesi unvanını elinde bulunduruyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve TOKİ ile uyum içerisinde sadece Kastamonu’ya değil Türkiye’ye de yakışır bir Millet Bahçesi projesi ortaya çıkardığımız düşüncesindeyim. Bildiğiniz üzere burada yol çalışmaları başladı. İnşaat ruhsatını da imzaladık. Temel atma töreni için uygun bir gün belirlenecek. Hayırlı uğurlu olsun. Firmamız hızla burayı tamamlamak niyetinde. Bizler de elimizden gelen katkıyı sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

“ŞEHRİN EN DEĞERLİ ALANI”

Kuzeykent Mahallesi’nde 240 dönümlük bir alanın şehrin en değerli alanı olduğunun altını da çizen Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Proje bedeli 41 Milyon TL. Projenin yapıldığı alan ise şehrin en değerli alanı. Kastamonu’muzun en büyük mahallesinde proje yükselecek. Proje şehrimize değer katacaktır. Tabi projeyi bu hale getirinceye kadar çok uğraş verdik.

Biz göreve geldiğimizde proje için 180 dönümün altında bir alan ayrılmıştı. Engelsiz Yaşam Merkezi ve Spor Lisesi projeleri bu alan içerisindeydi. Biz bu iki projeye yeni bir yer göstereceğimizi belirttik ve bu alanları da Millet Bahçesi Projesi’ne dahil ettik. Kastamonu’muzun bu kazanımdan mahrum kalmaması adına hızlı ve pratik çözümlerle alanı tekrar 240 dönüme çıkarttık. Hedefimiz nefes alan bir şehir, dedik. Elimizi taşın altına koyduk ve koymaya da devam edeceğiz. Bildiğiniz üzere TOKİ tarafından proje ihale edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanımız da Millet Bahçemiz ile yakından ilgileniyor. Bakanımıza, TOKİ Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.