haberler

Sayın Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Hayatımızın her alanında birçok başarıya imza atan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Kutlu tarihimizde kazandığımız her zaferde ve geride bıraktığımız tüm zorluklarda kadın kahramanlarımızın izleri vardır. Kadınlar toplumsal birlikteliğimizin atar damarlarıdır. Bu doğrultuda kadına yönelik uygulanan her türlü şiddet toplumumuzun düzenine vurulmaya çalışılan hançerdir. Kadına şiddeti en ciddi şekilde kınıyor Kastamonu Belediyesi olarak kadınlara yönelik projelerimizi aralıksız sürdüreceğimizi bilmenizi istiyorum.

Son dönemde ev hanımlarımızı üretime katmak adına çok ciddi adımlar attık. Oluşturduğumuz kastamonudogal.com online satış sitesiyle üretmeyi seven kadınlara sanal Pazar oluşturduk.

Mikrofinans Şubesi’ne sağladığımız katkıyla yine ev hanımlarının üretime katılmalarını destekledik. Hüma Hatun Konağı’mıza kurduğumuz dokuma tezgahlarıyla kültürümüze sahip çıkarken istihdama katkı sağlamak adına adımlar attık.

Ülkemizdeki ilk Kadın Marangozhanesi’ni açarak kadınlara olan güvenimizin ne denli yüksek olduğunu gösterdik. Kadın Kooperatiflerine verdiğimiz destekle üreten halkamızı genişletmek istedik.

İstiklal Yolu’nu oluşturan kahramanların torunları üretimde de tarih yazacaktır diyerek kadınlarımıza olan inancımızı her fırsatta dile getirdik.

Bugün yaptığımız çalışmalar neticesinde yaklaşık 700 kadınımızın üretimine ve ev ekonomisine doğrudan veya dolaylı yoldan destek sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kısacası sözlerin ötesine geçtik. Ortak akıl ile projelerimizi hayata geçirdik, omuz omuza verdik ve hem üretime destek olduk hem ev hanımlarına imkanlar sağladık.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle ülkemizde kadına yönelik şiddet ve cinayet olaylarının son bulmasını, kadınlarımızın toplumsal hayatta hak ettikleri değerleri görmesini diliyor, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.