haberler

Salgın Süresince Su Kesme Olmayacak!

Fırsatçılara Müsaade Edilmeyeceğini İleten Belediye Başkanımız Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu: “Salgın Süresince Su Kesme Olmayacak!”

Belediye Başkanımız Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, fırsatçılara müsaade edilmeyeceğini, gerekenlerin yapılacağını söyledi ve salgın süresince su borcu olanlarla ilgili kesme işlemi uygulanmayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Corona virüsünün (Kovid-19) yayılmaması adına alınan önlemler doğrultusunda konuşan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Dezenfekte çalışmalarını ilk başlatan belediyelerden biriyiz hatta Türkiye’de bu işi en kapsamlı yapan iliz” dedi. Belediye Başkanımız Rahmi Galip Vidinlioğlu, alınan kararların ardından şehirde fırsatçılara göz açtırılmaması adına zabıta ekiplerine gerekli talimatların verildiğini ve önceki gece itibariyle gerekenlerin hızla yapıldığını da sözlerine ekledi.

Belediye Başkanımız Rahmi Galip Vidinlioğlu, ayrıca temizlikte suyun önemine değinerek su borcu nedeniyle suyu kesilme noktasına gelenlerin sularında salgın süresince herhangi bir kesme işlemi uygulanmayacağını da ifade etti.

Fırsatçılığın Türk töresinde yerinin olmadığının da altını çizen Belediye Başkanımız Rahmi Galip Vidinlioğlu şunları söyledi: “Fırsattan istifade etmek töremize yakışır bir durum değil. Aslında sağlık hepimizin derdi olmalı. Hatta böyle durumlarda kar marjından bile bir miktar taviz verip sağlıklı bir nesil için ürünleri daha uyguna vermek sosyal dayanışma açısından daha hoş bir tavır olur. Kubbede bırakılan seda önemli. Mesela 10 liralık kolonya 8 liraya indi desinler. Herkes alabilsin diye… İnşallah böyle haberlerin yapıldığı günleri görürüz. Bu anlamda dün akşam itibariyle bizler fırsatçılığa müdahale ettik ve edeceğiz. Zabıta ekiplerimizi görevlendirdik. Öncelikli tedbir olarak bunu aldık. Daha farklı tedbirlerin de üzerinde görüşeceğiz.

Su kesintileri biz de çok fazla olmuyor. Bu konuda inisiyatif alıyorum. Bu süreçte su borcundan dolayı suyu kesilme noktasına gelmiş olanlara salgın süresi bitimine kadar kesme işlemi uygulanmayacak.”