Seyir Terası Kafe ve Restoran

2,5 Milyon yatırım bedeli ile 2015 yılında yapımına başlanan proje, 2017 yılında faaliyete girmiştir. Şehre 270 Derece Bakış Açısına Sahip  1200 m² Restoran, 7 Adet 36 m² ve 1 Adet 72 m² Kiosk’lardan oluşmaktadır.

Tarihi canlandırmak ve gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmak adına ‘Huzur Şehri Kastamonu’nun hakim noktalarından olan İnci Tepesi’nde projelendirilen Seyir Terası Kafe ve Restoran, kentin tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini misafirlerine en güzel şekilde sunuyor.

Şehrin Batı Çevre Yolu girişinde belirlenen Turizm Yolu aksında yer alan Seyir Terası Kafe ve Restoran projesi, misafirlerine kentin seyrinin tadını doyasıya çıkartabilecekleri ve yöresel kültürüne ait ürünleri bulabilecekleri seçkin noktalardan bir tanesi olacak.

Bünyesinde barındırdığı 8 kiosk’ta Kastamonu’nun kültürünü yansıtan geleneksel ürünlerin satışı yapılacak. Proje şehrin gelişen turizm anlayışıyla birlikte ekonomisine ve istihdamına da ciddi katkı sağlayacak.

Evliyalar Kenti, Şehitler Beldesi, Huzur Şehri Kastamonu’nun bacasız sanayisini canlandırmak adına topyekûn başlatılan proje seferberliğinin önemli bir parçası olan Seyir Terası Kafe Restoran projesi, Kastamonu Kalesi, Saat Kulesi, Nasrullah ve Cumhuriyet Meydanı gibi şehrin sembollerinin yanı sıra hanları, hamamları ve külliyeleri 12 ay boyunca zirveden seyretme imkanı sunacak.

Bulunduğu konum itibari ile hem Kastamonu halkının hem de gelen turistlerin Kastamonu’nun eşsiz tarihi dokusunu kuş bakışı inceleyebilecekleri incelerken de yemeklerini yiyebilecekleri bir alan oluşturulmuştur.