haberler

Pet Shop Sahiplerine Eğitim Semineri Verildi

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 10 Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğü, Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, evcil ve süs hayvanları satışı yapanlara (Pet shop sahipleri) ve yeni iş yeri açmak isteyenlere 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korumasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümlerini hatırlatan bir eğitim semineri verdi.

Kastamonu Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim semineri Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimleri Aslıhan Babaş Öztürk, Fatoş Baturoğlu, Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç Dr. Elif Doğan ve Öğretim Üyesi Dr. Beste Demirci, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Veteriner Hekimi Serdar Hançerli, Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Mustafa Temur tarafından verildi.

Gerçekleştirilen eğitim seminerinde pet shop sahiplerine ve yeni iş yeri açmak isteyenler; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korumasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümleri gereğince hayvanları koruma, hayvan ekolojisi, hayvan davranışları, hayvan bakımı, ve beslenmesi, idari yaptırımlar, ev ve süs hayvanları üretimi, satışı, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği hakkında genel bilgiler bilinçlendirildi.