haberler

Millet Bahçesi’ne 80 Dönüm Daha Tahsis

Kastamonu Belediye Meclisi tarafından Millet Bahçesi için tahsis edilen 160 dönüm arazi 240 dönüm alana çıkartıldı.

İhalesi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Kastamonu Millet Bahçesi için “Uygulama Projesi İhalesi” 18 Eylül’de saat 14.30’da yapılacak.

MİLLET BAHÇESİ’NE 80 DÖNÜM DAHA EKLENDİ
Kuzeykent Mahallesi’nde inşa edilecek olan Millet Bahçesi projesi için daha önceden Kastamonu Belediyesi Meclisi tarafından tahsis edilen yaklaşık 160 dönüm arazi son yapılan çalışmaların ardından 240 dönüme çıkartıldı.

BAKANLIKLARLA YOĞUN GÖRÜŞMELER OLDU
Yapım ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirecek Millet Bahçesi’nin Kastamonu’ya kazandırılması için Bakanlıklarla yoğun bir görüşme trafiğine giren Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, bu görüşmelerin neticesinde somut sonuçlar elde etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan toplantıların ardından “Millet Bahçesi Uygulama Projesi” ihale tarihi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından açıklandı. TOKİ, 18 Eylül 2020 saat 14:30’da yapım ihalesine çıkılması kararı açıklandı.

“KASTAMONU’YA YAKIŞIR BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK”
Projenin Kastamonu’ya hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Göreve geldiğimizde ilk ele aldığımız projeler arasında Millet Bahçesi vardı. TOKİ tarafından ilk sunulan proje yavan bulunduğu bizlere iletildi. Kastamonu’ya uygun bir Millet Bahçesi projesini ekibimizle hazırladık. Bizim göreve geldiğimizde bu alan 160 dönüm olarak görünüyordu. Biz bu araziyi 240 dönüm alana çıkarttık. Türkiye’nin en güzel Millet Bahçeleri’nden biri Kastamonu’ya yapılacak. Ekibimiz tarafından sunulan proje takdir gördü. Yeşilin kenti Kastamonu’ya yakışır bir Millet Bahçesi vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Çevre Şehircilik Bakanlığımız ve TOKİ ile uyum içerisinde çalışacağız. Şehrimizin değerine değer katmak adına projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. ” diye konuştu.

ÇOK KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK
Elde edinilen bilgiye göre; Kastamonu İli, Merkez İlçesi, Kuzeykent Mahallesi Millet Bahçesi içerisinde yürüme yolları, bisiklet yolları, Millet Kıraathanesi ve Kastamonulu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı tüm sosyal alanları barındıracak bu proje, halkın hizmetine en kısa sürede teslim edileceği de açıklandı.