haberler

Merak Etmeyin Bugünlerde Geçecek

Başkan Vidinlioğlu’ndan yaşlılara ve sağlık çalışanlarına moral ziyareti.

Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, market alışverişi talebinde bulunan iki yaşlı vatandaşı ziyaret ederek erzaklarını teslim etti. Ardından ise Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne geçerek burada sağlık çalışanlarına mücadelelerinden ötürü teşekkür ederek daima yanlarında olduklarını belirtti.

İnönü Mahallesi’nde ikamet eden 70 yaşındaki Cemal Katı ve Esentepe Mahallesi’nde ikamet eden 70 yaşındaki Hikmet Katırcıoğlu dün 153 Alo Hilal Masa hattını arayarak market alışverişinin yapılmasını talep etti. Zabıta ekiplerince gerçekleştirilen alışverişin teslimatını ise Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu yaptı.

Belediye Başkanı Vidinlioğlu’nu kapılarında gören yaşlılar önce şaşırdı. Sonra sağlanan hizmetle ilgili memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkür ettiler.

Başkan Vidinlioğlu, “Bizler sizlerin daima hizmetindeyiz. Moralinizi yüksek tutun. Rabbim nasip edecek bugünlerde geçecek. Sizler evden çıkmayın biz ne gerekiyorsa yerine getiririz. Dilediğiniz zaman bizleri arayıp taleplerinizi iletebilirsiniz” dedi.

YAŞLILARIMIZ EN BÜYÜK RİSK GRUBUNDA OLDUĞU İÇİN SOKAĞA ÇIKMALARINI İSTEMİYORUZ

Son zamanlarda yaşlılara yönelik bazı yanlış söylemleri sosyal medya ve bazı internet televizyonlarında yayın yapanlar tarafından dile getirildiğini üzülerek takip ettiğini de ileten Başkan Vidinlioğlu, “Yaşlılarımıza virüs taşıyıcısı oldukları için değil hayatları riskte olduğu için sokağa çıkmamalarını söylüyoruz. Çünkü onlar en büyük risk grubundalar. Ölüm oranlarına baktığımızda yaşlıların hastalığa yenik düşme durumu çok yüksek. Bizler yaşlılarımızı önemsiyoruz. Bugünlere onların hayır dualarıyla geldiğimizi biliyoruz. Yine onların duaları, sağlık çalışanlarımızın ve bizlerin gayretleriyle hep birlikte bu salgını da atlatacağız. Yanlış algılar oluşturulmasına ve yaşlılarımıza saygısızca davranılmasına asla izin vermeyeceğimizin de bilinmesini istiyorum. Onlar toplumumuzun omurgasıdır.” ifadelerini kullandı.

SOSYAL DESTEK HATTI KURULUYOR

Yaşlılarımızın moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak adına Sosyal Destek Hattı’da kurulacağının altını çizen Başkan Vidinlioğlu, bu hat ile yaşlılara psikolojik destek sağlanacağını duyurdu. Kısa sürede hizmetin faaliyete geçeceği ve psikolog tarafından Alo 153 Hilal Masa hattını arayan tüm yaşlılar ile gerekli görüşmelerin yapılacağı öğrenildi.

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA MİNNETARIZ

Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görev yapan sağlık çalışanlarını da ziyaret eden Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Gerçekten önemli bir süreçte önemli bir görev icra ediyorsunuz. Hakkınız ödenmez. Bizler daima yanınızdayız. Bunu unutmayın. Sizlere minnettarız. Moral ve motivasyonunuzu yüksek tutun. Benim inancım bu illeti büyük birlikteliğimizle yeneceğiz. Hep birlikte bu salgının üstesinden geleceğiz” dedi.

Ziyaretten dolayı sağlık çalışanları Başkan Vidinlioğlu’na teşekkür ederken, vatandaşlardan evde kalmalarını istediler.