Resul KÖPRÜLÜ – BAŞKAN YARDIMCISI

Resul KÖPRÜLÜ

Resul Köprülü 24.02.1982 tarihinde Kastamonu ili Tosya ilçesinde doğdu. İlkokul 4.sınıfa kadar Candaroğulları İlköğretim Okulunda eğitimine devam etti. Daha sonra İstanbul Ülkü Bora İlkokuluna geçiş yaparak buradan mezun oldu. Ortaokulu Candaroğulları Ortaokulunda, Ortaöğrenimini ise Orhan Şaik Gökyay Lisesinde tamamladı.

Yüksek öğrenimine ilk olarak Ankara Üniversitesi “Endüstriyel Elektronik” bölümünde ön lisans eğitimi alarak başlayan Köprülü, elektronik teknikeri olarak bu okuldan mezun olmasının ardından bugünkü çalışma alanı olan “Yerel Yönetimler” bölümünü Anadolu Üniversitesi bünyesinde bitirerek başarıyla mezun oldu. Lisans eğitiminin ilkini Anadolu Üniversitesi “Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler” bölümünde tamamladıktan sonra ikincisini Anadolu Üniversitesi “Sosyoloji” bölümünden mezun olarak tamamladı.

Köprülü,” Yerel Yönetimler” alanındaki yüksek lisansını Ahmet Yesevi Üniversitesi Ekonomi Fakültesinde Kamu Yönetimi ana bilim dalında tamamladı.

Birçok eğitim programına katılan Köprülü; Strateji Yönetimi, İnsan Kaynakları, Toplam Kalite Yönetimi, Etkili İletişim, ISO 9001 gibi birçok alanda sertifikaya sahiptir. Aynı zamanda Mahalli İdareler Derneğinden “Proje Koordinatörlüğü” belgesi de aldı.

Mart 2005’te belediyecilik hayatına başlayan Köprülü, aynı tarihte Belediye bünyesinde çalışan Bilgi İşlem Departmanının kuruluşunda aktif görev aldı. Belediye bünyesinde 2011 yılında kurulan Ar-Ge komisyonunda görev alarak hazırlanan projelerde çalışmalar yapan Resul Köprülü 2014 yılı Nisan ayına kadar “Bilgi İşlem Sorumlusu“ olarak çalışma hayatına devam etti. Bunun yanında ilerleyen yıllarda Ar-Ge Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlerini de eş zamanlı olarak yürüttü.

Köprülü evli ve bir çocuk babasıdır.