haberler

Kastamonu Belediyesi, YKS Öncesi Dezenfekte Çalışmalarını Tamamladı

Kastamonu Belediyesi Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde olduğu gibi bu hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde de sınava girilecek 29 sınav merkezinin dezenfekte çalışmalarını tamamladı.

Kovid-19 salgını süresince hummalı bir çalışma sergileyen Kastamonu Belediyesi ekipleri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı okullarda detaylı bir dezenfekte çalışmasını önceki gün itibariyle tamamladı.

LGS öncesinde olduğu gibi ekiplerin yine titizlikle YKS sınav merkezlerinin dezenfektelerini yaptığını ifade eden Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, sınava girecek öğrencilere başarı diledi.

Kastamonu Belediyesi’nin dezenfekte çalışmalarının Türkiye’de örnek teşkil ettiğinin de altını çizen Başkan Vidinlioğlu, “Ekiplerimiz gerçekten çok önemli bir çalışmayı başarıyla yürütüyor. Kovid-19 vakalarının ülkemizde görülmeden önce ilimizde başlattığımız dezenfekte çalışmaları çok kapsamlı şekilde sürüyor. LGS sınavı öncesinde olduğu gibi YKS sınavı öncesinde de tüm sınav merkezlerimizin dezenfekte çalışmalarını tamamladık. Geleceğimizin teminatı gençlerimize sınavda başarı ve zihin açıklığı diliyorum. Rabbim evlatlarımıza sağlıklı ve başarılı günler nasip etsin” dedi.

Dezenfekte çalışmalarının tamamlandığı sınav merkezleri şunlar: Eğitim Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, Orman Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Pervaneoğlu Ali Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Abdurrahmanpaşa Lisesi, Aytaç Eruz Anadolu Lisesi, Mustafa Kaya Anadolu Lisesi, İsfendiyarbey İlkokulu, Merkez Ortaokulu, Şehit Burak Kapucuoğlu Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitler ve Anadolu Lisesi, Orhan Şaik Gökyay Lisesi, Sepetçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi, GÖL Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Candaroğulları İlkokulu, Vali Aydın Arslan Ortaokulu, Kuzeykent İlköğretim Okulu, Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesi, TOKİ İlkokulu, Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şeyh Şa’ban-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kastamonu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi.