haberler

Kastamonu Belediyesi Yeni Dönem Meclis Toplantısı Yapıldı

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından yeni dönem belediye meclis toplantısı Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kastamonu’nun gelişimi için önemli kararların alındığı Belediye Meclisi’ndeki çalışmaların hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Başkan Vidinlioğlu, beş yıllık sürede başarılı çalışmalara imza atılacağına inandığını belirtti.

Yeni dönem Nisan ayı belediye meclisi olağan ilk toplantısında Meclis Başkan Vekilliği, Katip Üyelik, Belediye Encümen Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Tarihi Kentler Birliği Üye Seçimi, Kastamonu Mahalli İdareler Birliği Üye seçimi ve Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonu Üye Seçimi gerçekleştirildi.

Kapalı olarak gerçekleştirilen seçimlerde Belediye Meclisi 1’inci Başkan Vekilliği’ne Mehmet Yurt, 2’nci Başkan Vekilliğine ise Mehmet Melekoğlu seçildi.

Katip Asil Üyeliğe Mustafa Özsoy ve İsmail Hakkı Önder, seçilirken

Belediye Encümen Üyeleri Ferdi Kargılı, Metehan Hamzaoğlu ve Cihangir Çelikoğlu oldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na Nevin Karaca, Nurten Ciğerci, Ahmet Sönmez, Nevzat Birgen ve Sibel Karakaş seçilirken İmar Komisyonuna Recep Mor, Alp Ercan Karakaş, Cevat Uyanık, İzzet Serhat Köylü ve Sibel Karakaş seçildi.

Tarihi Kentler Birliği asil Üyeliğine Ali Yaykan, Kastamonu Mahalli İdareler Birliği Üyeliğine Selçuk Yılmaz, Milli Müdafaa Mükellefiyeti Üyeliğine ise Hamdi Öz seçildi.

Yapılan oylamaların ardından Belediye Meclisi 2’nci oturumu 15 Nisan Pazartesi günü saat 19.00’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.