haberler

Kastamonu Belediyesi Dezenfekte ve Vektör Mücadelesi Çalışmalarını Sürdürüyor

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatları doğrultusunda belediye ekipleri Covid-19 ile mücadelede kapsamında kamu kurumlarında dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler bunun yanı sıra şehrimizdeki tüm kanal ve rögarlarda da vektör mücadelesi için ilaçlama çalışması yapıyor.

Yaklaşık bir yıldır dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla ilgili Türkiye’de dezenfekte çalışmalarına ilk başlayan belediye olan Kastamonu Belediyesi, kurumlardaki dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatları doğrultusunda 26 Şubat 2020 tarihinde başlayan dezenfekte çalışmaları süresince belediye ekipleri 200 bin tonun üzerinde dezenfektan kullandı. Bu süre içerisinde şehrimizdeki tüm kurumlar, kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, dernekler, eczaneler, kuaförler, camiler, bankalar, okullar, mahalle ve sokaklar ile vatandaşlarımızın yoğun olduğu noktalar dezenfekte edildi. Belediye ekipleri bugünde kamu kurumlarında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor ve haftada 1,5 ton dezenfektan bu doğrultuda kullanılıyor.

VEKTÖR MÜCADELESİ DE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Diğer taraftan Kastamonu Belediyesi ekipleri insanlarda hastalık oluşturabilecek mikroorganizmaları taşıyan, bulaştıran, çevreye ve ürünlere zarar veren, hemşehrilerimizin yaşadıkları alanlarda rahatsızlık oluşturacak canlılar olan vektörler ile de mücadele ediyor. Bu doğrultuda ekipler 20 mahalledeki tüm kanal ve rögarlarda da ilaçlama yapıyor.

“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN HERŞEYDEN ÖNEMLİ”

Pandemi süreci boyunca vatandaşların sağlığı için en ön safta mücadele eden sağlık ordusuna şükranlarını ileterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Sağlık ordumuzun salgınla verdiği mücadele takdire şayandır. Tüm sağlık çalışanlarımızın hakkı ödenmez. Bunu biliyoruz. Bizde sağlık çalışanlarımıza destek olmak ve vatandaşlarımızın sağlıklarının en üst düzeyde korunabilmek adına dezenfekte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz cefakarca çalışıyor. Pandemiyle mücadelede Türkiye’nin öncü belediyesiyiz. Çünkü bizim için vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemli. Yine ekiplerimiz vektörlerle mücadele çerçevesinde şehrimizdeki tüm rögar ve kanallarda ilaçlamalarını tamamladı. Vatadaşlarımızdan tek isteğimiz maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları. Hep birlikte tüm zorlukları aşacağız. Bu süreci birlikte atlatacağız” dedi.