haberler

Vidinlioğlu’nun 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması hepimizin ortak gayesidir. Her alanda büyük bir ivme kazanarak gelişen ülkemiz, sağlık alanında da dünyadaki gelişmelere ayak uydurarak Türk Milleti’nin ihtiyacı olan sağlıklı toplumu oluşturma yönünde güçlü adımlar atmıştır.

Milletine hizmet için tüm zorluklara göğüs geren bu mukaddes mesleğin bir ferdi olmaktan her zaman onur duydum.

Ülkemizin sağlık alanında büyük bir atılım gerçekleştirmesinin önünü açan ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘’Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’’ diyerek, Türk hekimlerine duyduğu güveni en güzel şekilde ifade etmiştir.

Tıp deyince akıllarımıza her derde merhem olan Hekimlerin Piri olarak anılan İbn-i Sina gelmiyorsa bugünün anlam ve önemi eksik kalır. Yine ilk tıp şehidimiz Dr. İsmail Hakkı Bey, milletinin sağlığı için kendi canını hiçe saymıştır. Bugün de Covid-19 salgını ile mücadelede aynı ruhla milletimizin sağılığı için nice meslektaşım canını hiçe saymış ve şehit düşmüştür. Tüm şehitlerimize Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Büyük bir fedakarlık örneği sergileyen sağlık çalışanlarımızın hakkı asla ödenmez. Türk toplumunun sıhhatli bir hayat sürebilmesi için deva üreten doktorlarımıza, hemşirelerimize ve sağlık çalışanlarımıza çok şey borçluyuz.

Sağlık alanındaki şiddetin önlenmesi ve sağlık çalışanlarımızın huzur ortamında çalışma hayatına devam etmesini diliyor, sıhhat ve afiyetimiz için emek harcayan meslektaşlarımın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.