haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihal edişinin 84. yıl dönümünde rahmet, özlem ve minnetle yad ediyorum.

57 yıllık ömrüne nice zaferler sığdıran Atatürk’ün gönlümüzdeki yeri ebedidir. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Benim en büyük eserim Cumhuriyet’tir” diyerek Türk Milleti’ne bıraktığı miras ilelebet yaşayacaktır. İleriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü kişiliği ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk tüm dünyaya liderliğini ispatlamıştır.

Bilimde, teknolojide, sanatta ve sporda çağdaş uygarlıklar seviyesine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleriyle aydınlattığı yoldan ulaşacağız. Yaktığı meşaleyi yükseltmek hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Toprağı vatan yapan ve canlarını hiçe sayarak hürriyete kavuşmamızı sağlayan aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.