haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Gerek tarihimizde, gerekse günümüzde tüm sorumluluklarını takdire şayan bir şekilde yerine getirerek varlığımızın, birliğimizin ve geleceğimizin gücü olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım. Bilimden, sanata, spordan, edebiyata ve çalışma hayatının her alanında kadınlarımızın büyük çaba ve başarılarına hep birlikte şahit oluyoruz.

Şanlı milletimiz, geçmişten bugüne karşılaştığı tüm zorluklarda ve kazanılan tüm zaferlerde de kahraman Türk kadınının üstün gayreti şanlı tarihimizin nişaneleri arasındadır.

İstiklalimizin ve istikbalimizin kazanılmasında da nice Şerife Bacılar, Nene Hatunlar, Halime Çavuşlar, Hafız Selman İzbeliler ve Rahime Kaptanlar eşten, evlattan ve serden vazgeçerek, Türk Milleti’nin damarlarındaki asil kanın adeta vücut bulmuş hali olmuşlardır.

Evde anne, iş yerinde çalışan, toplumda ise birlikteliğimizin temsilcisi olan kadınlarımız her türlü saygıyı ve sevgiyi hak etmektedir. Kadına şiddet bizlerin asla kabul edemeyeceği bir durumdur. Kadına şiddet bu ülkeye ihanet, yarınlarımıza darbedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelindeki harcın bu denli sağlam olmasında büyük katkı sağlamış Türk Kadını dün olduğu gibi bugünde yarında ülkemizin sigortasıdır. Bu nedenle Türk Kadını her şeyin en iyisine layıktır.

Türk kadınları, emeğin ve fedakârlığın sembolüdür. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey Kahraman Türk kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın.” sözü, kadınlarımıza verilmesi gereken değerin ne olması gerektiğinin en güzel örneğidir.

Kastamonu Belediyesi olarak kadınlarımızın değerini biliyor dün olduğu gibi bugünde yarında onların yanlarında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Dün olduğu gibi bugünde ülkemizin içerisinden geçtiği zor dönemleri büyük birliktelikle aşacağız. Üretimimizi birlikte yükseltecek, tarihimize ve kültürümüze birlikte sahip çıkacağız. Ülkemizi ve ilimizi hep birlikte hedeflerine ulaştıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete irtihal eden kahraman kadınlarımızı rahmetle ve duayla anıyorum. Nice yiğitler yetiştiren şehit annelerimizin mübarek ellerinden öpüyor, Cenab-ı Allah’tan sabırlar diliyorum. Annemiz, eşimiz, kız kardeşimiz, yol arkadaşımız olan asil Türk kadınları başta olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.