haberler

Kastamonu Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vindioğlu’nun Kurban Bayramı Mesajı

Yüzyıllar boyunca bayramlarımız; sevgi, saygı ve mutluluğumuzun simgesi olmuştur. Bu mübarek günde küsler barışır, uzun zamandır görülmeyen akrabalar, büyükler ziyaret edilir, elleri öpülür ve bayram sabahından itibaren tüm evleri mutluluk kaplar.

İçinde olduğumuz süreçte birçoğumuz ailelerimizden ve sevdiklerimizden uzun süre ayrı kaldık ancak bu dönem sayesinde birbirimize gönülden bağlı oldukça, muhabbetimizin, yakınlığımızın da sürmeye devam ettiğini görmüş ve anlamış olduk.

Ülkemizin her güzide şehrinde, memleketi Kastamonu olan vatandaşlarımız yaşıyor. Bu süreçte onların da memleketini çok özlediğini biliyorum. Bu sebeple tüm halkımıza önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Kültürümüzün en güzel değerlerinden biri olan bayram ziyaretlerinde, herkesin sağlığı için sosyal mesafe kurallarına uyalım, tedbiri elden bırakmayalım.

Kurban Bayramı’nın şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk ve sevgi getirmesini, birlik beraberliğimizin baki olduğu bir bayram geçirmemizi diliyorum.

Kurban Bayramı’mız mübarek olsun.