haberler

Kastamonu Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Yeni Yıl Mesajı

Dünya olarak zorlu süreçlerden geçilen bir dönemi daha geride bırakıyoruz. Özellikle 2020 yılı itibariyle dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadele ederken 2021 yılı içerisinde ülkemizin çeşitli bölgelerinde meydana gelen yangın ve ilimizde yaşanan son yüz yılın en büyük sel felaketi bizleri derinden yaraladı.

Tüm zorluklar karşısında Türk Milleti olarak omuz omuza vererek mücadele ettik, Devletimizin büyüklüğünü bir kez daha hissettik. Kastamonu Belediyesi olarak her noktada vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Zorluklar bizleri yıldırmayacağı gibi bazı aksamalara yol açsa da geride bıraktığımız iki yılda şehrimize öz kaynaklarımızdan 183 Milyon liralık yatırım yaptık. Yine bakanlıklarımız ile ortak yürütümüz çalışmalar neticesinde şehrimize kazandırdığımız yatırım tutarı yaklaşık 400 Milyon lirayı buldu. Geride bıraktığımız bu zorlu süreçte gelirlerimizin azalmasına rağmen belediyemizin borç yükünü ise yaklaşık 35 Milyon lira düşürdük.

Şehrimize daha iyi hizmet edebilmek adına hazırladığımız programı uygulamak ve eksiklikleri hızla gidermek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

2022 yılında da şehrimizin değerine değer katmak adına var gücümüzle sahada olacağız. Sağlık alanındaki gelişmeler ve kurallara eksiksiz uymamız halinde inanıyorum ki yeni yılda salgının etkisini azaltacak hatta yok edeceğiz.

Rabbim yeni yılda tüm dünyaya, ülkemize ve güzel Kastamonu’muza bol bol sağlık, huzur ve bereket nasip etsin. 2022 yılı umduğumuzdan da güzel geçsin.

Değerli hemşehrilerim; yeni yılda sağlık, huzur ve mutluluklar diler, saygılar sunarım.