haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Yaşlılar Haftası Mesajı

Yaşlılarımız; tecrübeleri ve bilgi birikimleriyle geleceğimize ışık tutan, geçmişi yaşatarak millî kültür ve değerlerimizi yarınlara aktaran toplumsal hafızamızdır. Her yıl 18–24 Mart arası, yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak anılmakta ve bu tarihlerde etkinlikler yapılmaktadır.

Hadis-i Şerifimizde, “Yaşlılara hürmet ve ikram, Allahü teâlâya saygıdandır.” diye buyrulmuştur. Zaten toplumumuz, her zaman büyüklerine saygı ve sevgiyle yaklaşan bir kültürün parçası olmuş büyüklere gösterilen hürmet, toplumumuzda varlığını her zaman hissettirmiştir. Bugünlere gelmemizde büyük emekleri olan büyüklerimize minnetimizi göstermenin en güzel yolu onlara saygıda kusur etmemektir.

Yaşlılarımızın huzur, refah ve güven içinde yaşamasını sağlamak hepimizin görevidir. Yeni neslin büyüklerine saygılı, aile değerlerine duyarlı bireyler olarak yetişmesi de yine bizlerin sorumluluğundadır.

Sadece bu hafta boyunca değil büyüklerimizin her zaman başımızın üzerinde yeri olduğunu hatırlatıyor, hepsinin ellerinden saygıyla öpüyorum. Tüm yaşlılarımıza sağlık, esenlik ve mutluluk diliyorum.