haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında, onun “başöğretmen” oluşunun yıl dönümünde ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verilmiştir.

Yıllardır en içten duygularla kutladığımız Öğretmenler Günü’nü bu yıl çok daha büyük kutlanmamız gerektiği kanaatindeyim. Çünkü ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde; tıpkı sağlık çalışanları gibi birçok fedakârlık gösteren öğretmenlerimizin en özel günü bugün. Değerli öğretmenlerimiz, hiçbir zorluk ve engel karşısında pes etmeden, zaman ve mekân ayırt etmeden, içlerindeki öğretme aşkıyla çocuklarımızın eğitimine devam ettiler.

Bizlere, eğitimin ve bilginin engel tanımadığını gösterdiler. Sevginin mesafelerle ölçülemeyeceğini ispat ettiler. Hala içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bu büyük özveriyi göstermeye devam etmekteler. Bu süreçte tedbirlerimizi aksatmayarak, evimizde kalarak COVID-19’la mücadelede öğretmenlerimize destek olmalıyız.

Milli eğitimimizin yılmaz neferleri olan tüm değerli öğretmenlerimizin, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, geçmişte yaptıkları çalışmalarla günümüze hâlâ ışık tutmaya devam eden büyük Türk alimlerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbî dileklerimizle kutluyor; bütün emekleri için bir kez daha teşekkür ve minnetlerimizi iletiyoruz.