haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Öğretmenler Günü Mesajı

Karanlığı aydınlatan, cehaleti alt eden, doğruluğun refakatçisi, istikbalimizin güvencesi olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Eğitim, toplumların gelişmesinde büyük bir rol oynar. Ailede alınan temel eğitimden sonra okulda görülen eğitim ve öğretim, evlatlarımızı hayata hazırlamaktadır. Bu eğitim ve öğretimin başkahramanları ise değerli öğretmenlerimizdir. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözü öğretmenlerimizin ülkemizin ve milletimizin atar damarlarından biri olduğunun göstergesidir.

Öğretmenlerimiz hepimizin hayatında olumlu izler bırakmış bizlerin yol göstericileridir. Bu dün böyle olduğu gibi bugünde böyledir yarın da böyle olacaktır. Onların sorunları, üzüntüleri, sevinçleri millet olarak hepimizi yakından ilgilendirmektedir.

Ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı her yerde görev yapan milli birlik ve kardeşliğimizin taşıyıcı sütunlarından olan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Türk Milleti’nin aydınlık yüzü olan öğretmenlerimize Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu özel günde sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Görevlerini sürdüren tüm öğretmenlerimize başarılar diliyor, kutsal meslekleri uğrunda şehit düşmüş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize ise Allah’tan rahmet diliyorum.