haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Miraç Kandili Mesajı

İçerisinde bulunduğumuz mübarek üç ayların en kıymetli gecelerinden, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Miraç’a yükseldiği gece olan Miraç Kandili’ne bir kez daha erişmenin huzuru içerisindeyiz.

Topraklarında nice medeniyetler yeşeren aziz vatanımız hiç şüphesiz ki en zor zamanlarından bir tanesini yaşamaktadır. 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin acısı yüreklerimizi derinden yakmaktadır. Bölgede büyük tahribata sebebiyet veren bu afetin ardından çok sayıda canımızı kaybettik. Allah yitirdiğimiz her bir canımıza rahmeti ile muamele eylesin. Mekanları cennet, kabirleri nur olsun.

Bizler bu yıkıcı afetin ardından büyük Türk Milleti olarak, devlet-millet bir ve beraber yaralarımızı saracağız. Nice zor zamanların üstesinden birlik içerisinde çıkmış olan ülkemiz yine Allah’ın izni ile bu zorluğu da atlatacaktır. Biz, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımızla bir arada olacağız. Türk Milleti olarak bu acının da üstesinden hep birlikte geleceğiz. Bu mübarek günde yakınlarını ve sevdiklerini kaybeden tüm vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun, geçmiş olsun. Geri getirebileceğimiz her şey için bölgedeki kardeşlerimizin, büyüklerimizin, evlatlarımızın yanındayız. Maddi ve manevi üzerimize düşen ne varsa fazlası ile yapmanın gayretindeyiz.

Tüm bu duygu ve düşünceler içerisinde mübarek Miraç Kandili’nizi en içten dileklerimle tebrik ediyor, ettiğimiz tüm duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun.