haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Mevlit Kandili Mesajı

Türk İslam Alemi’nin Mevlit Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında makbul olmasını diliyorum. Bu gece kutlu bir doğumun, gıpta edilecek manevi uyanışın aziz anısını bütün güzellik ve görkemiyle idrak ediyoruz.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlit Kandili’mize erişmenin heyecanını ve mutluluğunu paylaşıyoruz.

Efendimizin örnek hayatı ve davranışları, dürüstlüğü ve ahlakı hayatımız boyunca yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bu vesileyle Fransa’da, Efendimize yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıları lanetliyorum. Bu çirkin saldırılara göz yumanların da kahrı perişan olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.

Bu mübarek gecede, Ermenistan’a karşı haklı bir mücadele sürdüren kardeş devletimiz Azerbaycan’a Rabim güç kuvvet versin. Mukaddes yolda Rabbim bizlere Karabağ’a Türk Bayrağı çekildiği günü göstersin inşallah.

Bu mübarek gecenin, Türk İslam Dünyası’nın birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini, tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyorum.