haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar; dargınlıkların sona erdiği, küslerin bir araya geldiği, birlik ve beraberlik bilincini yaşadığımız ve yaşattığımız en değerli günlerdir. Dinimizin gereklerini yerine getirdiğimiz bir Kurban Bayramı’na daha aziz Türk Milletiyle birlikte erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her bayram olduğu gibi bu bayram da necip milletimizin, ihtiyaç sahiplerini gözeterek paylaşmanın önemini hatırlayacağına olan inancımız tamdır. Kastamonu Belediyesi olarak bu bayramda da kurban paylarınızı Sosyal Market Vakfımız aracılığıyla alıyor ve ihtiyaç sahiplerimize ulaştırıyoruz. Bu doğrultuda paylarını Sosyal Markete vermek isteyen hemşehrilerimiz Hilal Masa Alo 153 veya 222 25 88 nolu telefonlardan ekiplerimize ulaşabilecekler. Yine hayırseverlerimizin yaptıkları kurban hisse bağışları da ekiplerimiz tarafından ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılacak. Ekiplerimiz dört günlük kurban bayramı süresince tüm hemşehrilerimize bir telefon kadar uzak olacak.

Yine Kurban Bayramı’nda oluşabilecek tüm olumsuzlukları göz önüne alarak gerekli önlemleri aldığımızın bilinmesini istiyorum. Bu doğrultuda Kastamonu Belediyesi’nin nöbetçi ekipleri hazır kıta vatandaşının emrinde olacak.

Bayram tatilinde yollarda olacak hemşehrilerimden tek isteğim ise trafik kurallarına harfiyen uymalarıdır. Bir vatandaşımızın saçının teline zarar gelmesi bizleri derinden üzmektedir. Lütfen trafikte maksimum dikkat ile hareket edelim. Sevdiklerimizden hızla uzaklaşmamak için yolların hızlı değil temkinli şoförleri olalım.

Bu duygu ve düşüncelerle kestiğiniz kurbanların ve yaptığınız ibadetlerin kabul olmasını temenni ediyorum. Tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.