haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Milletimizin güven ve huzurunu sağlayan, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün teminatı olan, kolluk kuvvetlerimizin göz bebeği Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Devletimizden ve milletimizden aldıkları güç ile görevlerini yerine getiren Türk Jandarma Teşkilatı, 183 yıllık tecrübesi ve birikimi sayesinde dün olduğu gibi bugün de şeref nişanemiz, gurur tablomuzdur.

Türk Jandarma Teşkilatı; asayişten düzensiz göçle mücadeleye, terörden uyuşturucuya, trafikten kaçakçılığa kadar çok geniş bir sahada ve diğer kolluk birimlerimizle tam bir işbirliği içinde hizmetlerini sürdürmektedir. Dosta güven düşmana korku salan kolluk kuvvetlerimizin vazgeçilmezi olan Jandarmamız yaptığı fedakarca çalışmalarla göğsümüzü kabartmaktadır.

Bu duygu ve düşünceler ile görevlerini büyük bir fedakârlık ve özveriyle yerine getiren, vatanımızın huzur ve refahı için gece gündüz demeden çalışan Türk Jandarma Teşkilatımıza minnet dolu duygularımı iletiyor ve kuruluşunun 183. yıl dönümünü tebrik ediyorum. Her birini Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Bu vatan için gözünü kırpmadan canlarını vermiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.