haberler

Kastamonu Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun İtfaiyecilik Haftası Mesajı

Büyük fedakarlığı ve özverisiyle tanıdığımız köklü İtfaiye Teşkilatımız bugün 306. yılını kutluyor. Topraklarımızdaki ilk yangın söndürme örgütü, 25 Ekim 1714 yılında Dergâh-ı Ali Tulumbacı Ocağı olarak kurulmuş ve yıllarca görevini başarıyla sürdürmüştür. Bugün bildiğimiz hâlini alan İtfaiye Teşkilatımız gururlu geçmişiyle 7 gün 24 saat durmaksızın görevinin başında, vatandaşlarımız için canla başla çalışıyor.

Değerli Kastamonu’muzu derin üzüntüye boğan her yangını kontrol altına alan, sürekli teyakkuzda olan ve özveriyle görevini yerine getiren İtfaiye Teşkilatımıza tüm Kastamonulular adına minnetlerimi iletiyorum.

Her sene 25 Eylül – 1 Ekim arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası sebebiyle tüm vatandaşlarımızı yangına karşı çok daha dikkatli ve bilinçli olmaya davet ediyorum. Alacağımız küçük tedbirler can ve mal kaybımızı azaltacak, değerli ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi koruyacaktır.

Bu zor mesleği yıllardır başarıyla icra eden tüm itfaiyecilerimize canı gönülden teşekkürlerimi sunuyor, İtfaiyecilik Haftası’nı tebrik ediyorum.