haberler

Kastamonu Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Çanakkale; Türk milletini himayesi altına almaya çalışanların yerle bir edildiği mukaddes toprakların adıdır.

107 yıl önce tüm dünyanın gözü önünde Çanakkale’de eşi benzeri görülmemiş bir mücadele destanı yazılmıştır. Çanakkale Savaşı ile büyük Türk milleti, bağımsızlık aşkını tüm dünyaya duyurmuştur. Bugünkü kutsal topraklarımız üzerinde sonsuza kadar yaşamaya kararlı olduğumuzu süngü, mermi ve yüksek iman gücü ile ilan etmiştir.

Çanakkale Zaferi, emperyalist mihraklara karşı vatanın ve milletin bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın verdiği emsalsiz bir direniştir. Tarihin her döneminde emperyalist güçlerin Türk milletinin varlığına kasteden girişimlerine inanç ve azimle karşılık verilmiş ve saldırılar milletimiz tarafından her zaman boşa çıkarılmıştır.

Çanakkale Savaşı, Türklüğü küçümseyen, onuruna el ve dil uzatmaya yeltenen, Türk milletinin gücünü imtihan etmeye kalkışan bugünkü ihanet odaklarının kendilerini nasıl bir sonucun beklediğini anlamaları açısından ders almaları gereken tarihi savaştır.

Bu düşüncelerle kutlu vatan topraklarında huzur içinde yatan ve bizim varlık nedenimiz olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; millî ve manevi değerleri uğruna serden vaz geçmiş bütün kahramanlarımızı rahmetle, minnetle, hürmetle yad ediyor, aziz Türk milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyorum.