haberler

Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu’nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Milli birlik ve beraberliğimize kasteden FETÖ terör örgütü tarafından planlanan işgal girişiminin 7’nci yılında iradesine sahip çıkan, vatanını, milletini, istiklalini ve istikbalini canından aziz bilip kurtuluşun ruhunun dün gibi canlı olduğunu gösteren kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

15 Temmuz karanlığa saklanmış cani terör örgütünün ülkemizi yıkma ve dağıtma girişimiydi. Ne acıdır ki milletimizin vergileriyle ülkemizin savunması için alınan silahlar bu katiller tarafından o karanlık gecede millete çevrilerek ateşlendi. Çanakkale ve Kurtuluş’un ruhunun dün gibi canlı olduğundan habersiz olan ruhunu satmış bu caniler Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne kolayca kast edebileceklerini sandılar. Bu kalleş plan milletin iman dolu göğsünde söndü. 15 Temmuz’daki karanlık gece kahraman milletimizin iradesiyle aydınlanmış, kahraman ordumuzun içine gizlenmiş hainler ise yerle yeksan edilmiştir. Bu uğurda 252 vatandaşımız şehit düşmüş, binlerce vatan evladı gazi olmuştur.

Türk Milleti bir ve beraber olduğunda neler yapabileceğini göstermiştir. Buradan çıkartacağımız önemli dersler elbette ki vardır. Lakin en güçlü yanımızın birlik ve beraberliğimiz olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözünden hareketle iradesine her daim sahip çıkan Türk Milleti’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım.
Allah bir daha böyle karanlık geceler yaşatmasın. Birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın. Ne mutlu Türk’üm diyene…