haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Miraç Kandili Mesajı

Mübarek üç ayların içerisinde olduğumuz bu günlerde, içinde barındırdığı mübarek gecelerden olan Miraç Kandili’ne erişmenin sevinci içerisindeyiz. Bu gecenin özünde, kötülüklerden arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilen Miraç gecesi; imanımızı pekiştirir ve kardeşlik bilincimizi artırır. Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin bol olduğu bu gecede Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret dilemek kurtuluşumuza vesile olacaktır. Miraç aynı zamanda mübarek Ramazan ayının da müjdecisi olarak bize feyiz ve bereket getirmektedir.

İçerisinde bulunduğumuz salgın günlerinde, yetkili merkezlerin açıklamalarına ve kişisel sağlık önlemlerine dikkatle uymalı ve gerekli olmadığı sürece evlerimizden çıkmamalıyız. Bu mübarek kandil gecesinde de ibadetlerimizi evlerimizde gerçekleştirmeliyiz. Önlemlere birlik, beraberlik ve kararlılıkla uyarak bu dönemi en kısa sürede, en sağlıklı şekilde atlatacağımıza inanıyorum.

Bütün hemşerilerimin, ülkemizin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyor; şehrimize, ülkemize, dünyamıza hayırlar getirmesini diliyorum.