haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Berat Kandili Mesajı

Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Müslümanların sınırsız merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak; ilahi affa mazhar olma, günahlarından arınma, lütuf ve ihsanlara erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri bu müstesna zaman dilimlerini iyi şekilde değerlendirmeleri, insana yaraşır güzel amel ve davranışların kazanılmasında önemlidir.

Berat Kandili; Allah’ın bütün kullarına rahmet, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir. Yapılan duaların, Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden yararlanılacağı, umudu, huzuru müjdeleyen bu geceler; ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza kendimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlamamız, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır.

Vicdan muhasebesi için iyi bir fırsat olacak, en güzel cümlelerin, en güzel duygularla Rabbimize ulaştırıldığı, manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedileceği bu gece, ülkemize ve tüm İslam âlemine mübarek olsun.

Bu mübarek kandil gecesinde camilerde bir araya gelemezsek de ibadetlerimizi ve dualarımızı evlerimizde gerçekleştirelim. Gönüllerimizle ve dualarımızla bir araya gelelim. Bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmek adına bütün tedbirlere sıkı sıkıya uyalım ve bu gece ellerimizi açıp Allah’a duamızı edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, hemşehrilerimin Berat Kandil’ini kutluyor, bu mübarek gecenin hayatımıza tam olarak yansıması temennisiyle herkese bereketli, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.