haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’ndan Ramazan Bayramı Mesajı

Başı rahmet, ortası mağfiret ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak; milletçe bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz.

Bayramlar, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile, eşsiz bir fırsattır. Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bu sene ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ziyaret edemeyeceğimiz varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi mutlaka aramalı, konuşmalı ve bayramlarını tebrik etmeliyiz. Yanlarında olmasak da onları unutmadığımızı göstermeliyiz.

Bu Ramazan ayında geçen sene büyük bir katılımla ve birlik beraberlikle gerçekleştirdiğimiz Ramazan Sokağı etkinliklerimizi ve iftar çadırlarımızı yapamadık. İnanıyorum ki birlik ve beraberliğimiz sayesinde bu salgını atlatacağız. Tedbirleri elden bırakmayacak, bu virüsü birlikte yeneceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa sağlık ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.