haberler

‘İyilik Yap İyilik Bul’ Projesi İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürecek

Kastamonu Vali Aydın Arslan Ortaokulu öğrencileri “İyilik yap iyilik bul projesi” kapsamında topladıkları kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Belediyemiz Sosyal Market’ine bağışladı.

Vali Aydın Arslan Ortaokulu 7-D ve 5-C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Gülsevin Minez’in başlattığı “İyilik yap iyilik bul projesi” kapsamında, tanıdıklarından yaklaşık 30 koli kıyafet topladı. Öğrenciler yıkayıp temizledikleri kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Sosyal Marketimize teslim etti.

Öğrencilerden Nehir Tuana Abdibaş yaptığı açıklamada öğretmenleri bu projeden bahsettiğinde çok heyecanlandıklarını söyleyerek projeyi çevrelerindeki insanlarla da paylaştıklarını belirtti. Abdibaş; “Okul arkadaşlarımıza ve çevremizdeki tanıdıklarımıza projemizi anlattık. Niyetimizi paylaştık. Kullanmadıkları kıyafetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bize teslim etmelerini rica ettik. Aldığımız kıyafetleri temizledikten sonra güzelce kutulara yerleştirip buraya getirdik. İnşallah bu yardımlar amacına ulaşır ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını giderir” dedi.