haberler

İlk Günkü Heyecanımı Taşıyorum

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu dokuz günlük bayram tatilinin ardından Belediye Hizmet Binası’nda düzenlediği bayramlaşma programında personel ile bayramlaştı ve açıklamalarda bulundu.

Belediye Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen bayramlaşma programına Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt, Resul Köprülü, birim müdürleri ve personeller katıldı.

Belediye çalışanlarının bayramını kutlayan Başkan Vidinlioğlu, ilk günkü heyecanını taşıdığını vurguladı ve “Şehrimize birlikte önemli hizmetler yaptık. İnşallah daha birlikte yapacağımız daha çok işimiz var.” dedi.

Geride kalan dört yılda dünyada yaşanan sıkıntılara da değinen Başkan Vidinlioğlu, atılan doğru adımlar ile bu süreçte Kastamonu Belediyesi’nin borçlarının azaldığını yatırımların ise kesintiye uğramadan sürdüğünü ve tamamlandığını vurguladı.

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:

ŞEHRİMİZE ÖNEMLİ KAZANIMLAR SAĞLADIK

Acısıyla tatlısıyla bir bayramı daha idrak ettik.  Göreve geldiğimiz günden bu tarafa ise birlikte dört yılı devirdik. Bu sürede pandemi, sel ve deprem gibi afetler yaşadık. Tüm zorluklara rağmen birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize önemli kazanımlar sağladık.

BİRLİKTE YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR

Bayramın ardından ilk mesai günümüzde bayramlaşma programını gerçekleştirdik. Allah tekrarını erdirsin. Hep söylediğimiz bir şey var. Belediye hizmetleri toplumun her kesimini kapsayan her kesime hitap eden hizmetlerdir. Doğumdan ölüme kadar her alanda belediye insan hayatında var. Belediyecilik bir ekip işidir. Birlikte güzel şeylere imza attık atıyoruz.  Ben hala ilk günkü heyecanımı taşıyorum. Merdivenlerden çıkıp makama geldiğim ilk günkü heyecanım ne ise bugünde aynı şekilde devam ediyor. Geride bıraktığımız süreçte daima sizlerin yanında olmaya ve sorunları çözmeye çalıştım. Her daim kapım sizlere açık oldu. Gerekli iradeyi her daim ortaya koydum. Birlikte daha yapacağımız çok iş var. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin.

HİZMETLERİMİZİ ARALIKSIZ SÜRDÜRDÜK

Dünden bugüne Kastamonu’muza kazanım sağlamak için bakanlıklar ile yaptığımız görüşmelerde hiç elimiz boş dönmedik. Şehrimize daha fazla ne yapabilirizi düşündük ve bu doğrultuda adımlar attık. Şehrimize kazandırdığımız projelerde de önemli destekler aldık. Dört yıllık süreçte yaşanabilecek birçok sıkıntı dünyada yaşandı. Buna rağmen Kastamonu Belediyesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimizi aralıksız sürdürdük. Allah hepinizden razı olsun. Bu süreçte hizmet olarak eksik kalmamız gerekiyordu. Tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte şehrimizin her bir noktasına alın terimizi bıraktık ve bırakmaya devam ediyoruz.

SIKINTISIZ BİR KURBAN BAYRAMINI GERİDE BIRAKTIK

Sıkıntısız bir Kurban Bayramı’nı geride bıraktık. Dokuz günlük tatil sürecinde ekiplerimiz hizmetlerini sürdürdü. Belediye hizmetleri açısından bayram sürecinde bir sıkıntımız olmadı. Bunun planlamasını önceden yapmıştık. Her şey planladığımız doğrultuda gitti. Bu doğrultuda tüm mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

BORÇ YÜKÜNÜ AZALTTIK YATIRIMLARIMIZI ARTTIRDIK

Geride bıraktığımız dört yıllık süreçte yaşanan salgın ve afetlerden bahsetmiştim. Bu süreçte dünyanın içerisinde olduğu bir enerji krizi de gerçekleşti. Belediyemizin gelirleri düştü. Buna rağmen doğru adımlar atarak borç yükümüzü azalttık, projelerimizi ise hızla hayata geçirdik.

1994 yılında başlayan Atıksu Arıtma Tesisi projesini bu dönemde tamamladık. Bugün bu proje 400 Milyon TL’nin üzerinde bir yatırım olarak karşımızda. Tarım arazilerimizin sağlıklı sulamaya geçmesi için önemli bir adım atıldı. İşin doğrusunu söylemem gerekirse sadece bu proje bile bir dönem de yapılacak büyük bir proje. Tabi biz bununla yetinmedik. Huzurevi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Çocuk Bakımevi ve Oyuncak Kütüphanesi, Park ve Bahçeler yeni yerleşkesi, KASMEK gibi birçok projeyi tamamladık. Yine atalık tohumlarımıza sahip çıkıyoruz dedik dört yılda yaklaşık 400 bin fideyi hemşehrilerimize dağıttık. Türkiye’nin en büyük üçüncü Millet Bahçesi’ni şehrimize kazandırmak adına üzerimize düşeni yaptık. 240 dönüm üzerine Millet Bahçesi’nin yapılmasını sağladık. Yine konak restorasyonlarımızın hızlı ve daha uygun yapılabilmesi için Ahşap Birimimizi kurduk. Park ve Bahçeler yerleşkemizde kurduğumuz tam otomasyonlu seralarla su ve kar suyu hasadıyla üretimimizi yaptık. Karaçomak Mesire Alanı’nı DSİ’den alarak gerekli çalışmaları yaptık en kısa zamanda açılışını yapacağız. Yine Botanik Park’ta yapacağımız çalışmaların startını verdik. Sadece geçen yıl 100 kilometre asfalt çalışması yaptık. Bu yılda aynı hızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte şehrimizin ihtiyacı olan bir Kültür Merkezi’ni de yapacağız. Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz de önümüzdeki hafta kapalı pazar alanının temelini atacağız.

Bu projelerin hepsi birlikteliğimizin ne denli kuvvetli olduğunun birer göstergesi ve belediye de çalışan her kardeşimizin ise gurur nişanesidir. Kastamonu sevdamız dedik. Yola çıktık ve öyle de devam ediyoruz.”