haberler

Hız Kesmeden Devam Edecek

Belediye’nin ücretsiz sinema gösterimini ziyaret eden Başkan Vidinlioğlu’ndan çocuklara söz “Hız Kesmeden Devam Edecek”

Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında ücretsiz sinema filmi gösterimlerini bu hafta sonu da sürdürdü. Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’nde çocuklar için cumartesi günü Samsam animasyon filmi, pazar günü ise KastaMALL Alışveriş Merkezi CineGold Sineması’nda yetişkinler için Malazgirt 1071 filmi ücretsiz olarak gösterimdeydi.

Her iki filme de ilgi bir hayli yoğundu. Sinema gösterimlerini ziyaret eden Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, sinemaseverler tarafından alkışlarla karşılandı. Başkan Vidinlioğlu’na çocuklar başta olmak üzere sinema gösterimine gelen vatandaşlar teşekkür etti.

Çocukların yüzlerindeki mutluluğun tüm yorgunluğunu alıp götürdüğünü söyleyen Başkan Vidinlioğlu’nun “Bu etkinliği sevdiniz mi?” sorusuna çocuklardan “Evet” yanıtı geldi. Başkan Vidinlioğlu aldığı olumlu cevap karşısında “Kıymetli çocuklarımız, değerli ailelerimiz o zaman hız kesmeden etkinliklerimiz devam edecek.” dedi.

Anadolu’nun kapılarını Türklere sonuna kadar açan Malazgirt Zaferini konu alan Malazgirt 1071 filminin de tarihimizi daha iyi anlamak adına önemli olduğunu ifade eden Başkan Vidinlioğlu, “Tiyatro, sinema, konser ve benzeri kültür etkinliklerimiz artarak devam edecek. Yaptığımız her projede olduğu gibi önceliğimiz en kıymetlilerimiz olan çocuklarımız olacak. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz. İlginin fazla olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Etkinliklere katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sinema gösterimi öncesi çocuklar için yüz boyama etkinliği düzenlendi. Başkan Vidinlioğlu ise çocuklara çeşitli hediyeler verdi.