haberler

Hepkebirler Mahallesi’nde Yaralar Sarılıyor

Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt: “Vatandaşlarımız Müsterih Olsun, Gece Gündüz Hizmetteyiz”

Önceki akşam şehrimizde etkisini gösteren sağanak yağışın olumsuz etkilerinin görüldüğü Hepkebirler Mahallesi’nde ekiplerimiz tarafından çalışmalara aralıksız devam ediliyor.

Uzun zamandır şehrimizi etkisi altına alan yağışlar önceki akşam da şehrimizde etkisini gösterdi. Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış ve dolu özellikle Hepkebirler Mahallesi’nde vatandaşların mağduriyet yaşamasına sebep oldu. Belediye Başkanımız Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ve Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt da gece saatlerinde Hepkebirler Mahallesi’ne giderek incelemelerde bulundu. Ekiplerimiz tarafından hızlı bir şekilde başlatılan çalışmaları da takip eden Başkanımız Rahmi Galip Vidinlioğlu vatandaşlarla da bir araya gelerek tespitlerde bulundu.

Başkanımız Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatı ile ekiplerimiz tarafından gece başlatılan çalışmalar bugün de gün boyu devam etti. Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt, bugün yapılan çalışmalarda incelemeler yaptı. Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt’un gerçekleştirdiği incelemelerde Fen İşleri Müdürümüz Bilal Kaval, KASKİ Müdürümüz Ümit Güler ve Hepkebirler Mahallesi Muhtarı Ramis Küçüktarakçı da yer aldılar.

Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt yaptığı açıklamada ise şunları ifade etti: “Şehrimizde etkili olan yağışlar zaman zaman istemediğimiz olumsuz durumları da ortaya çıkarıyor. Önceki akşam başlayan yoğun yağışlar da Hepkebirler Mahallemizde vatandaşlarımızın bazı mağduriyetlerine sebebiyet verdi. Biz olayın olduğu an itibarıyla Belediye Başkanımızla birlikte hemen olay mahalline gittik. Vatandaşlarımızla konuştuk. Alanda incelemelerde bulunduk. Belediye Başkanımız da çalışmaların hızlı bir şekilde başlatılması talimatını verdi. Burada vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına ekiplerimiz çalışmalarını gece gündüz sürdürüyorlar. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Ekiplerimiz dört bir koldan sahadalar, çalışıyorlar.”