haberler

Hakemlere Rağmen Tur Atlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz

Macaristan’da hentbolcuları yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu “Hakemlere Rağmen Tur Atlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Kadın hentbolunun ülkemizdeki markası olan Kastamonu Belediyespor’un Macaristan’da Vaci NKSE ile karşılaştığı EHF Kupası 3’üncü tur ikinci maçının ardından açıklamalarda bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Hakemlerin kötü yönetimine rağmen tur atlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Atatürk Spor Salonu’nda oynadığımız ilk maçta kazandığımız avantajın ne denli önemli olduğunu gördük. Aksi taktirde hakemler takımımızın Avrupa macerasını sonlandırabilirdi” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Belediyespor’un hiçbir zaman yalnız kalmayacağını söyleyen Başkan Vidinlioğlu, takımın daha önemli başarılara imza atacağına inandığının da altını çizdi.

Konuşmasında hentbolda önemli bir birlikteliğin yakalandığını ifade eden Belediye Başkanı Vidinlioğlu, bu birlikteliğini başarıyı mecbur kıldığını vurguladı.

Başkan Vidinlioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kastamonu Belediyespor olarak ülkemizi hentbol branşında Avrupa’da temsil etme gururunu yaşıyoruz. Bu doğrultuda takımımızı yalnız bırakmak istemiyoruz. Büyük bir birliktelik yakaladık. Avrupa kupası için kenetlendik. Rakibimiz ile Kastamonu’da oynadığımız karşılaşmada bunu gösterdik. Karşılaşmayı 7 farklı kazanarak önemli bir avantajı elde ettik. İyi ki de böyle bir avantajı elde etmişiz. Çünkü Macaristan’da oynadığımız karşılaşmada hakemlerin kötü yönetimi takımımızın istediği oyunu oynayamamasına neden oldu. Macaristan’da terinin son damlasına kadar hem rakiple hem de hakemlerle mücadele eden sporcularımızı kutluyorum. Onları tebrik ediyorum. Onlardan daha büyük başarılar bekliyorum. Avrupa Kupası’nda son 16 takım arasına kaldık. Bu başarıyı elde eden sporcularımızı, teknik ekibimizi ve yöneticilerimizi kutluyorum.”