haberler

Görüyorum Ki Amaç Hasıl Oldu

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun KASMEK mutluluğu

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, ‘En çok önem verdiğim projelerimden biri’ dediği Kastamonu Belediyesi Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’nde (KASMEK) incelemelerde bulundu. Önceki akşam gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısının ardından KASMEK’e giden Başkan Vidinlioğlu, sınıf sınıf gezerek kursiyerler ve eğitimciler ile sohbet etti. Başkan Vidinlioğlu, kısa zamanda böyle bir hizmeti sunabilmenin mutluluğunu yaşadığını iletti. Çalışmaların devam ettiği e-spor sınıfında da incelemelerde bulunan Başkan Vidinlioğlu’nun, sosyal medya hesabından “Rekabetçi arkadaşları Dust 2’ye bekliyorum” mesajı oyun severler tarafından beğeni yağmuruna tutuldu. Satrançtaki marifetlerini de gösteren Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, kursiyerlerin ve eğitmenlerin mutluluğunun günün tüm yorgunluğunu aldığını belirterek açıklamalarda bulundu.

Başkan konuşmasını şöyle sürdüdü:

“325 kesin kaydımız var. 60’da ön kayıt var. Toplam 385 kursiyerimize hizmet verilecek. Hemen hemen ilk etapta açılan tüm kurslar dolu. 2 Robotik Kodlama atölyesi, 1 Bilişim Teknolojileri atölyesi, 3 Müzik atölyesi, 1 Zeka Oyunları atölyesi ve 3 Çok Amaçlı atölyemizde bugün itibariyle kurslar veriliyor. Uttan bağlamaya, gitardan piyanoya, robotik kodlama derslerine çok özel ve anlamlı kurslar var. Meslek edinme kurslarımız devam edecek. Burası çok güzel bir eğitim yuvası olacak. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz için böyle bir hizmeti getirmiş olduk. Öyle zannediyorum ki ilk günden amaç hasıl oldu. Kısa sürede burayı aktif hale getirip hemşehrilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kastamonu Belediyesi Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’mizde eş zamanlı olarak 240 kişiye kurs verebiliyoruz.”

Kastamonu’da sanata, teknolojiye, çocukların gelişimine ve üretime katkı sağlayacak olan mesleki eğitim kursları Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde aralıksız sürecek. Kurslar ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler (0366) 214 10 48 nolu telefon numarasını arayıp 6137 dahili hattan hizmet alabilecekler. Kurslara kayıt olmak isteyenler ise kurs başvuru formuna www.kastamonu.bel.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek. Form üzerinden başvuru yapan kursiyerlere cep telefonları üzerinden geri dönüş gerçekleştirilecek.