haberler

Görev Tamam

Kastamonu Belediyesi’nin organizasyonunda çocuklar doyasıya eğlendi.

Kastamonu Belediyesi hafta sonu Kuzeykent Nikah ve Konferans Salonu’nda, deprem bölgesinde ise kurulan çadır kentlerde çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi. Etkinliğe katılan çocuklar doyasıya eğlendi. Kastamonu Belediyesi çocukların doyasıya eğlendiği dakikaları sosyal medya hesaplarından “Görev tamam. Gülünecekti, güldüler. Eğlenilecekti, eğ” diyerek yaptı.

Kastamonu Belediyesi ekipleri Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatlarıyla başlattığı çocuk şenliklerini sürdürüyor. Hafta sonu çocuklar için Kuzeykent Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Çocuk Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. Deprem bölgesinden şehrimize gelen misafirlerimiz için Pazar günü saat 11.00’de ilk seansı gerçekleştirilen şenliğin ikinci seansı ise aynı gün saat 15.00’da yapıldı. Her iki seansta da doyasıya eğlenen çocuklar, sahnede gösteri yapan ekiplere alkışlarla teşekkür etti.

Çocukların doyasıya eğlendiği şenlik görüntüleri Kastamonu Belediyesi sosyal medya hesaplarından yayınlandı. “Görev tamam. Gülünecekti, güldüler. Eğlenilecekti, eğlendiler.” denilen paylaşımda eğlencelerin önümüzdeki süreçte devam edeceğine de işaret edildi.

Kastamonu Belediyesi ayrıca Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ili etkileyen 6 Şubat’taki deprem felaketinin ardından bölgeye çocuklar için hazırlanan Mobil Tiyatro Tırını göndermişti. Mobil Tiyatro Tırı 40 kişilik ekibiyle birlikte deprem bölgesinde gösterilerine başladı. İlk gösteriyi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi kampüsünde kurulan çadır kentte gerçekleştiren Kastamonu Belediyesi Mobil Tiyatro Tırı ekipleri çocukların mutluluğuna ortak olmanın gururunu yaşadı.

“Biz yola yavrularımızın yüzü hep gülsün diyerek çıktık” diyen Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayata geçirmek istediğimiz her işin başında çocuklarımız geleceğini düşünüyoruz. Şehrimizin ve ülkemizin geleceği onlar. Zor günler geçiriyoruz. Birlikte bu zor günleri aşacağız. Biz büyükler bu süreci aşarken çocuklarımızın yüzleri gülmeye devam etmeli. Onlar en az şekilde bu olaylardan etkilenmeli. Bu düşünceyle deprem bölgelerimizdeki çadır kentlere gönderdiğimiz Mobil Tiyatro Tırımızdaki ekiplerimiz gösterilerine başladı. Yine şehrimizde çocuklarımız için etkinliklerimiz sürüyor. Çocuklarımızın gülen yüzleri bizlere ilaç oluyor, güç oluyor… Önümüzdeki süreçte de etkinliklerimiz sürecek. Çocuklarımız yüzleri yeter ki gülsün. Bir nebze de olsa onlara moral vermek bizlerin mutlu olmasını sağlıyor. İnşallah en kısa zaman da yaşadığımız felaketlerin izlerini birlikte sileceğiz. Bu ülkenin omuz omuza aşamayacağı hiçbir şey yok. Rabbim birlik ve beraberliğimizi güçlendirsin.”