haberler

Eğitim Camiamızın Derdi Bizim Derdimiz

Öğretmen Ve Öğrencilerle Bir Araya Gelen Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu: “Eğitim Camiamızın Derdi Bizim Derdimiz”

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt ile birlikte Kayı İlk ve Ortaokulu, Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu, Abdurrahman Paşa Lisesi ve 23 Ağustos İlkokulu’nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Öğretmen, öğrenci, idareci ve personellerle sohbet eden Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu talep ve önerileri dinledi.

Yoğun programları sebebiyle okulları ziyaret etmekte biraz geç kaldığını ifade ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu; “Okullarımızı ziyaret ederek halinizi, hatırınızı sormak istedik. Okullarımızın ihtiyaçları var mı, yok mu onları sizlerden öğrenmek istedik. Yoğunluğumuz sebebiyle her zaman uğramaya fırsatımız olmuyor. Çünkü belediyecilik anlayışında hayatın her evresinde biz varız. Doğumdan ölüme kadar. Tabi bizim burada en önemli derdimiz hizmet trenini de kaçırmamak. Tüm fırsatları değerlendirip memleketimiz için neler yapabiliriz bunun peşindeyiz. Bunun yanında çocuklarımız da bizim geleceğimiz. Onların değeri benim gözümde çok farklı. Her şeyin başı da eğitim. Bu açıdan da eğitim camiası ile içli dışlı olmamız lazım. En kalıcı hizmet eğitime yapılan hizmettir. Zaten Milli Eğitim projelerinin de her zaman içindeyiz. Eğitim camiamızın derdi bizim derdimiz. Elimizden geldiğince de destek olacağız” dedi.

ÇALIŞAN ANNELER İÇİN ‘EVDE YARDIMCI PERSONEL’ PROJESİ

Okullara gerçekleştirdiği ziyarette bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan ve ileriye dönük projelerinden de bahseden Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu bu kapsamda akıllı şehir, şehir içi ulaşım mastır planı, dere ıslahı, millet bahçesi, Nasrullah Meydanı ve Kale arası kentsel dönüşüm projesi ve evde yardımcı personel hizmeti gibi birçok konuya da değindi. Özellikle çalışan anneler için önemli bir hizmet olan ‘Evde Yardımcı Personel Projesi’ hakkında öğretmenlere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu; “Çalışan hanımlar için ev işlerini yetiştirmek mümkün olmuyor. Yardımcı alacaksınız onu da bulmanız zor oluyor. Bunu iyi formülize etmek gerekiyor. Bu benim projemdi. Sigortasını biz yapalım, maaşını siz ödeyin. Tabi bunu hukuki bir zemine de oturtmak lazım. Önümüzde hukuki bir örnek yok. Bununla ilgili olarak da çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Okul ziyaretlerinde öğrencilerle de bir araya gelen Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle de sohbet etti. Ziyaret programı çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.