haberler

Coşkuyla Başladı Coşkuyla Bitti

Türk Dünyası’nı Kastamonu’da buluşturan 22. Türk Dünyası Günleri Kıraç konseriyle sona erdi.

Kastamonu Belediyesi tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenen ve Türk Dünyası’nı Kastamonu’da buluşturan Türk Dünyası Günleri etkinlikleri başladığı gibi coşkuyla bitti. Üç gün süren etkinlikler süresince Kastamonu’da Türk Dünyası rüzgarı esti.

Türk Dünyası ekipleri ve misafirler ile birlikte gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başlayan 22. Türk Dünyası etkinlikleri süresince dans gösterileri, mapping ve ışıklı drone şov, yerel sanatçı konserleri, Türk Dünyası Halkları paneli, Mehmet Sabir Karger, Cıltız Tannagaşeva, Natali Deniz, Kaya Kuzucu, Bünyamin Aksungur, Atilla Yılmaz, İlyas Yalçıntaş, Mustafa Yıldızdoğan ve Kıraç konserleri gerçekleştirildi.

22. Türk Dünyası etkinliklerinin kapanışında sahne alan Kıraç, Türk Dünyası etkinliklerine katılanlara unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi. Dans gösterileriyle başlayan üçüncü gün Atilla Yılmaz konseriyle devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalık Anadolu rock müziğinin sevilen sanatçısı Kıraç’ın sahneye çıkmasıyla birlikte adeta alanı salladı. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen konserde Kıraç’a plaket ve çiçek takdimin de bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, alanda bulunan kalabalık tarafından “Büyük başkan” tezahüratlarıyla karşılandı.

Etkinliklere gösterilen ilgiden ve özellikle gençlerin memnuniyetinden ötürü büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Muhteşem bir etkinliğin sonuna geldik. Ancak bu enerjiyi gördükten sonra araya çok mesafe koymadan yeni konserler yapacağımızı bilmenizi istiyorum. Büyük olan sizlersiniz. Sizin sevginize layık olabilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Türk Dünyası’nın kadim şehir Kastamonu’da bir araya gelmesinden ötürü büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Cuma gününden bu güne Türk Dünyası günlerini coşkuyla kutladık. İnşallah daha iyilerini hep birlikte yapacağız. Alanı dolduran ve daima bizlerle olan Kastamonulu hemşehrilerime özellikle gençlerimize şükranlarımı sunuyorum. Binlerce yıllık Türk Yurdu Kastamonu’muza yakışır bir etkinlik oldu.

28 ülke ve özerk belgeden kardeşlerimizle şehrimizde özlem gidermenin de ayrı bir mutluluğunu yaşadık. Önümüzdeki süreçte daha geniş kapsamlı etkinlikler yapacağız. Tüm Turan diyarından bu etkinliğe akın akın gelen soydaşlarımızın olması, uzun zamanlar birbirlerini görmeyen dost, akrabaların kucaklaşması, hasret gidermelerine vesile olmak da bu etkinliğin ne denli önemli ve devamlılık arz ettiğini bizlere gösterdi.

Sizler her şeyin en iyisine en güzeline layıksınız.

Tekrar herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah varlığımızı, birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Ne Mutlu Türk’üm diyene.” diyerek sözlerini tamamladı. Büyük alkış alan Başkan Vidinlioğlu’nun konuşmasının ardından Kastamonu’ya duyduğu sevgiyi dile getiren Kıraç’ın konseriyle 22. Türk Dünyası Günleri etkinlikleri sona erdi.