haberler

Birlikte Çok Daha Güzel İşlere İmza Atacağız

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ve eşi İlknur Vidinlioğlu, iftarda belediye çalışanlarıyla bir araya geldi. İftar programına Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, birim amirleri, çalışanlar ve aileleri katıldı.

İftar öncesi eşi İlknur Vidinlioğlu ile birlikte çalışanlar ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, iftar sonrası yaptığı konuşmada ise tüm çalışanlara teşekkür ederek “Birlikte çok daha güzel işlere imza atacağız” dedi.

Belediye ailesinin çok geniş ve güçlü olduğunun da altını çizen Başkan Vidinlioğlu, “Kastamonu sevdalısı olarak şehrimize hizmet etmekten gurur duyan ailemizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Dört yıl önce birlikte bismillah diyerek işimize başladık. Hep birlikte güzel işler işler başardık ve bundan sonra da şehrimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“TEK BAŞIMA DEĞİL, HEP BİRLİKTE EKİP OLARAK GÜZEL İŞLER BAŞARDIK”

Geride bırakılan dört yılın afetler ve salgınlar gibi birçok zorlukla geçtiğini söyleyen Başkan Vidinlioğlu’nun alkışlarla sık sık kesilen konuşması şöyle:

“Allah beterinden saklasın diyoruz. Hem bu pandemi sürecinde, hem de yaşadığımız sel afetinde belediye olarak büyük işler yaptık, birlikte başardık. Pandemi nedeniyle yapamamıştık ama birlikte iftar yapma geleneğini sürdürmek istedik. Oruçlarımızı birlikte açtık. Allah kabul etsin.

BU KADAR SIKINTILI SÜRECE RAĞMEN İLİMİZDE BİR SÜRÜ GÜZEL İŞE İMZA ATTIK

Hem bir genel seçim yaşayacağız, genel seçimin arkasından ise yerel seçim mahalline girmiş oluyoruz. Bir yıldan az bir süre kaldı. İnşallah birlikte daha nice güzel işleri de başaracağız. Sorulduğu için tekrardan söyleyeyim. Yeni dönemde yanımda böylesine güçlü bir ekip olduktan sonra elbette yeniden adayım. Benim bu görevden geri durmam söz konusu dahi olamaz. Her şeye rağmen, bu kadar sıkıntılı sürece rağmen ilimizde bir sürü güzel işe imza attık. Genel olarak yaptığımız çalışmaları sosyal medya hesaplarımız başta olmak üzere çeşitli mecralarda paylaşıyoruz. Bugün itibariye yeni açılacak olan huzurevimiz için başvuruları almaya başladık. Şehrimizin konuşulan bir eksiği olan Engelsiz Yaşam Merkezi projemizi de bitirdik. Sözünü verdiğimiz Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kapalı Pazar Yeri projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Bu projemizi de hızlıca hayata geçirerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Ayrıca mevcut kreşimize ilaveten Mehmet Akif Ersoy Mahallesine bir kreş yapacağız. Ben göreve gelmeden önce de sürekli gündemde olan, ancak herhangi bir adım atılamayan Kuzeykent Mahallesi’nde itfaiye hizmet binasını da yakın zamanda hizmete açacağız. Bu bölgede itfaiye binası büyük bir elzem idi. Olukbaşından, Kuzeykent Mahallesi’ne itfaiye aracının gelmesi büyük bir zaman kaybına yol açıyordu. Yaptığımız çalışmaları burada saymakla bitiremeyiz.

Vatandaşlarımızın nefes almalarını sağlayacak Öğretmenler Parkı bitti. Türkiye’nin 3’ncü büyük Millet Bahçesi bitmek üzere. Karaçomak Barajı kenarında bulunan sosyal tesisimiz de bitme aşamasına geldi. Havaların da biraz ısınması ile birlikte İl Özel İdaresi’nden aldığımız Botanik Parkı’nın da olduğu 60 dönümlük alanda çalışmalara başlıyoruz. Bu bölgeyi de güzel bir şekilde hazır hale getirerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Güneş enerjisi paneli projemizin son aşamasına geldik. Enerjisini kendisi üreten bir belediye olma yolunda adımlarımızı atacağız. Mevcut rakamlarla 400 milyon liralık atık su arıtma tesisimize ayrı bir parantez açmak istiyorum. Yıllarca konuşuluyordu. Hekim olmam hasebiyle bu konulara daha fazla ilgiliydim. Şehrin kirli suları tarım havzalarına akıyordu. 27 yıldır akan pis suların arıtılarak sağlıklı bir şekilde tarım havzasına verilmesi işi bize nasip oldu. Belediye başkanlığımın ikinci gününde bu projemizin startını verdik ve kısa sürede bitirilmesini sağladık. Şimdi ise İPA-3 kapsamında içme suyu ve alt yapı için bir projemiz bekliyor.

KASITLI OLARAK BİR ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

Bütün bu çalışmalar olurken lütfen şunu göz önünde bulundurun. Özellikle kasıtlı olarak bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Özellikle dillendiriliyor. Belediyemizin hizmetleri noktasında eksik olduğu, az çalıştığı hatta hiç çalışmadığı gibi kasıtlı söylemler çıkarılıyor. Ailemizin her caddede her sokakta alın teri vardır. Ben çalışanlarımızın alın terinin görmezden gelinmesine izin vermem. Biz belediye tarihinde yapılmadığı kadar mahalle, sokak ve caddelerimizde Kastamonu tarihinin en büyük asfaltlama çalışmasını gerçekleştirdik. Biz her zaman üretken belediyecilik anlayışı ile hareket ettik. Üretkenliği kendimize şiar edindik. Biz belediyeciliği sadece çöp toplayan veya rutin hizmet veren bir kurum olarak görmüyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, çocuklarımız, yavrularımız için çalışıyor ve çabalıyoruz. Biz geldik gidiyoruz. Geleceğimize daha yaşanabilir bir Kastamonu bırakma mecburiyetimiz var. Biz de bu anlamda üzerimize düşen her türlü sorumluğu yerine getirdik, getiriyoruz ve bundan sonra da getireceğiz. Belediyemizin hizmetleri ile ilgili yapılanlar ortada. Yapılanları siz de dile getirin, aktarın ve anlatın. 4 yıl boyunca çalışanlarımızın her zaman yanında oldum bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Çalışanlarımızın mutluluğu ve refahı bizler için önemli… Sizlerin şartlarını en iyi hale getirmek için elimizden gelen her türlü desteği sağladık. Çalışanlarımızı korumayı kendimize görev edindik. Allah hepinizden razı olsun. Birlikte daha nice güzel işlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum.”