haberler

Belediye’nin Kar Savaşçıları Daima Hazır

Kastamonu Belediyesi’nin kar savaşçıları önceki akşam başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte yol ve kaldırımları temizleme çalışmalarına başladı.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte 24 saat esasına göre görevde bulunan kar ekipleri önceki gece saat 03.00 civarında başlayan kar yağışıyla birlikte yol tuzlama ve kaldırımları açmak için hızla çalışmalarına başladı.

Vatandaşların trafikte ve kaldırımlarda sıkıntı yaşamaması adına belirlenen öncelikli noktalarda hızla yol açma ve tuzlama çalışmalarını başlatan ekipler sabahın ilk ışıklarına kadar mücadelelerini sürdürdü. Kar savaşçıları şehrin öncelikli noktalarını kısa sürede kardan temizledi.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kastamonu Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Yurt, “Kış aylarının gelmesiyle birlikte kar ekiplerimiz 24 saat esasına dayalı nöbet tutuyorlardı. Hemşehrilerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına Kastamonu Belediyesi olarak hazırız. Bugün de çalışmalarımız sürmekte. Mümkün olan en kısa sürede tuzlama, yol açma ve kaldırımları temizleme çalışmalarımızı tamamlayacağız. Hazırladığımız eylem planımız doğrultusunda öncelikli noktalarda sabahın ilk ışıklarıyla birlikte çalışmalar tamamlandı. Diğer noktalarda da çalışmalar sürüyor. Vatandaşlarımızdan 153 Hilal Masa hattına gelen çağrılara da hızla cevap veriliyor” dedi.