haberler

Belediyemizde Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Başladı

Kastamonu Belediye Başkanlığımız tarafından kamuda verimlilik ilkesi doğrultusunda hizmet içi eğitim seminerleri başlatıldı.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Galip Vidinlioğlu’nun daha önce kamuoyuna yaptığı açıklamalarda da üzerinde durduğu önemli konulardan bir tanesi olan hizmet içi eğitim seminerleri Belediyemiz Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ilk toplantı ile başladı. Eğitimci olarak Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) Başkanı Halil Memiş’in yer aldığı hizmet içi eğitim seminerine Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt, Belediye Meclis Üyelerimiz, Belediye Birim Amirlerimiz ve eğitimi verilen konularla ilgili olarak her birimden yetkili birer personelimiz katıldı.

MİARGEM Başkanı Halil Memiş tarafından ilki gerçekleştirilen hizmet içi eğitim seminerinde Mahalli İdareler Temel Mevzuatı kapsamında; Belediyenin Görevleri, Belediyenin Organlarının Görevleri, Ortak Hizmet Projeleri, Belediye Meclisi Çalışma Usulü konuları ile İhale Mevzuatı kapsamında; İhalelere İlişkin Genel İlkeler, İhalelerde Görevli ve Sorumlular, İhale Usulleri, Doğrudan Temin Uygulamaları ve Devlet İhale Kanunu konuları anlatıldı.

Kamuda verimlilik ilkesi doğrultusunda gerçekleştirilen hizmet içi eğitim programları önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan seminerlerle devam edecek.