haberler

Belediyemizde Çalışacak Birimler

 

Koronavirüs ile mücadele çerçevesinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında Ramazan Bayramı süresince uygulanacak sokağa çıkma yasağında Kastamonu Belediyesi ekipleri misyon işlerini aralıksız sürdürecek.

Kastamonu’da vatandaşların en ufak bir sıkıntı yaşamaması adına çalışmaların sürdürüleceğinin belirtildiği açıklamada 23-26 Mayıs sokağa çıkma yasağı süresince; Temizlik İşleri Müdürlüğü, KASKİ, Fen İşleri Müdürlüğü, Alo 153 Hilal Masa, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Ulaşım Zabıta Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü (Cenaze işleri) ve İtfaiye Müdürlüğü çalışmalarını sürdürecek.

ÇÖP TOPLAMA İŞLERİ RUTİN OLARAK SÜRECEK

Vatandaşların sokağa çıkma yasağı süresince merak ettiği ve sosyal medya üzerinden sorduğu soruların başında olan çöp toplama işlemleri Kastamonu Belediyesi tarafından aralıksız sürdürülecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü yasak süresince rutin çalışmalarını sürdürecek. Bu süre zarfında dezenfekte çalışmaları da sürdürülecek.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMAYACAK

Pandemi süresince sokak hayvanlarının aç kalmaması adına Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü özel bir çalışma gerçekleştirmiş, beslenme odaklarını ve noktalarını arttırmıştı. Dört günlük sokağa çıkma yasağı süresince de bu uygulamanın devam edeceği Kastamonu Belediyesi tarafından açıklandı. Hayvanseverlerin sokak hayvanlarıyla ilgili merak ettiği konuların başında olan konuyla ilgili Kastamonu Belediyesi ‘Siz merak etmeyin sadık dostlarımız her zamanki gibi yine bize emanet olacak. Tüm ekiplerimizle sahada olacağız’ diyerek cevapladı. Kastamonu Belediyesi’nin 20’nin üzerinde beslenme odakları ve noktaları bulunmakta.

ALO 153 VE CENAZE İŞLERİ

Kastamonu Belediyesi’nde Alo 153 Hilal Masa hattı ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü içerisinde yer alan cenaze işler hizmetlerinde de çalışmalar aralıksız sürecek. Vatandaşlar belediyeyle ilgili taleplerini ve şikayetlerini Alo 153 Hilal Masa hattına bildirebilecek. Ayrıca cenaze işleriyle ilgilide rutin çalışma sürecek.

65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARI KARŞILANMAYA DEVAM EDECEK

Kastamonu Belediyesi Zabıta ekipleri sokağa çıkma yasağının uygulanacağı dört gün boyunca da sahada olacak. Ekipler 65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürecek. Zabıta Müdürlüğü ayrıca rutin kontrollerine de aralıksız devam edecek.